۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 17 آگوست 2019 - 13:23
  • 284 بازدید

در مراسمی با حضور اهالی ادب، از کتاب «سفر مأمور ۲۵۱۹» با موضوع زندگانی شهید عربی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، همزمان با فرارسیدن سی و سومین سالگرد شهادت شهید «علیرضا عربی» آئین رونمایی از کتاب «سفر مأمور ۲۵۱۹» با حضور «سید علیرضا مهرداد» نویسنده کتاب، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، اهالی علم و ادب و جمعی از خانواده های معظم شهدا در فروشگاه کتاب شهر ایران در مشهد مقدس برگزار شد.

سید علیرضا مهرداد در خصوص این کتاب اظهار کرد: کتاب «سفر مأمور ۲۵۱۹» روایتی از حیات طیبه شهید علیرضا عربی است که این شهید بین سال های ۱۳۵۵ تا ۱۳۵۷ مبارزه علنی خود را با رژیم طاغوت آغاز و با پخش عکس و اعلامیه حضرت امام (ره) به مبارزه با ظلم رژیم طاغوت پرداخت.

وی افزود: این شهید والامقام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به جبهه حق علیه باطل رفت و با توجه به خلوص، تقوا و شجاعت وصف ناپذیرش به سرعت به رده فرماندهی رسید و فرماندهی خط «ابوشهاب»، فرماندهی گردان «نازعات» از تیپ ۲۱ امام رضا‌ (ع) را عهده دار بود.
این نویسنده خاطر نشان کرد: شهید عربی در ۲۲ مرداد ۱۳۶۵ در منطقه حاج عمران، بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سر و سینه به شهادت رسید.

مهرداد افزود: آنچه که من در کتاب «سفر مامور۲۵۱۹» نوشته‌ام آنچه من توانستم از دریای معرفت این شهید در این کتاب بنویسم قطره‌ای از اقیانوس است.

وی گفت: کل محتوا کتاب از سه مفهوم: سفر، مامور و نقطه عملیاتی ۲۵۱۹ پیروی می‌کند و ابوفاضل در کتاب سفری را آغاز می‌کند که به نقطه عملیاتی ۲۵۱۹ ختم می‌شود و همه ما مسافر هستیم و این کتاب شرح سفر یکی از این مسافران است.

نویسنده کتاب سفر مامور ۲۵۱۹ تصریح کرد: کلمه دوم مأمور است و من اعتقاد دارم همه آدم هایی که به این دنیا می آیند مأمور هستند و این مأموریت زمانی که تمام شود، حضرت عزرائیل به سوی ما می‌آید و شهید علیرضا عربی مأمور بود.

مهرداد با اشاره به شخصیت دوم رمان که به‌عنوان راننده همراه شهید عربی می‌شود، گفت: بخش زیادی از داستان را از زبان این راننده می‌شنویم و نکته مهم این است که زندگی این شهید و خانواده و آمادگی لازم برای ساخت سریال و نوشتن رمان های فراوان دارد.

وی در ادامه به خاطره‌ای نقل شده از این شهید اشاره و خاطر نشان کرد: شهید عربی از ۲۰ روز قبل از عید غدیر دست و پایش را حنا می‌بندد در صورتیکه همیشه برای عید قربان این کار را انجام می داد و هنگامی از او در این باره سؤال می‌شود، می‌گوید که شاید تا عید غدیر وقت نداشته باشم و جالب این است که او قبل از عید غدیر به شهادت می رسد.

گفتنی است، کتاب «سفر مأمور ۲۵۱۹» در ۲۵ بخش تدوین شده است که در آن به جزئیات شخصیتی شهید عربی در مراحل مختلف جبهه و زندگی می‌پردازد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*