۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 17 آگوست 2019 - 9:16
  • 266 بازدید

حجت‌الاسلام صاحبقرانی گفت: روحانیون می توانند با همراه شدن با جهادگران در اردوهای جهادی ضمن این که برنامه های تربیتی داشته باشند، رسالت طلبگی خود را اجرا کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی، اوقات فراغت تابستان را فرصتی برای انجام رسالت طلبگی بیان کرد و گفت: در ایام تابستان دانش آموزان و خانواده ها دغدغه دارند که در فضای مناسب فراغت خود را سپری کنند و محرومیت زدایی و کمک به معیشت مردم از بسترهایی است که می توان با ارائه برنامه هایی به اوقافت فراغت دانش آموزان کمک کرد و طلاب می توانند با بهره گیری از این ایام و با کمک‌ گرفتن از جوانان و نوجوانان در مساجد هم حرفه ای را بیاموزند و هم برای رفع مشکلات مردم همت کنند.

حجت‌الاسلام صاحبقرانی اردوهای جهادی را فرصتی برای انجام رسالت طلبگی دانست و اظهار کرد: دانشجویان اوقات فراغت خود را با اردوهای جهادی سپری می‌کنند و روحانیون می توانند با همراه شدن با آن ها ضمن این که برنامه های تربیتی داشته باشند، رسالت طلبگی خود را نیز در آن جا اجرا کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی به اردوهای جهادی ویژه طلاب اشاره و ابراز کرد: در چند سال اخیر اردوهای جهادی طلاب برگزار می‌شود که امیدواریم بتوانیم با توانمندی و مهارت بخشیدن استغنا ببخشیم و براساس گزارش های میدانی شاهد مجموعه های خوبی نیز هستیم از جمله امسال این جهادگران، متمرکز مناطق سیل زده شدند که، کارهای خوبی انجام شد و برنامه ریزی هایی نیز برای آینده دارند.

وی تبلیغ چهره به چهره را مؤثرتر از تبلیغ مجازی دانست و گفت: تبلیغ چهره به چهره همراه با سنجیدن مخاطب است و موجب می‌شود که حرف مخاطب را بهتر بشنویم همچنین موجب ایجاد مودت بین مبلغ و مخاطب می‌شود بنابراین اثر بیشتری نسبت به تبلیغ از راه دور دارد.

حجت‌الاسلام صاحبقرانی افزود: البته تبلیغ در فضای مجازی نیز لازم بوده و مورد تأکید رهبری است اما باید برای حضور در این فضا تخصص های لازم فرا گرفته شود اما تاثیر فضای حقیقی بیشتر از تبلیغ در فضای مجازی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تعطیلی تابستان حوزه های علمیه را فرصتی برای انجام رسالت تبلیغی طلاب بیان و اظهار کرد: طلبه با تعطیلی مدارس، تعطیل نمی شود بلکه از شأنی به شأن دیگر منتقل می‌شود، از شأن درس خواندن به شأن تبلیغی وارد می‌شود چون رسالت طلبه فقط درس خواندن نیست و این ایام فرصتی است تا به تبلیغ پرداخته که به تحصیل نیز کمک می‌کند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*