۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 05 فوریه 2020 - 11:26
  • 76 بازدید


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ، حجت الاسلام هادی صاحبقرانی مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در کنگره شهدای انقلاب اسلامی شهرستان تایباد، با اشاره به نشانه های افول آمریکا در جهان، شهید سلیمانی را نه یک شخص بلکه یک مکتب در چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی برشمرد.
وی اظهار داشت: از ابتدای خلقت انسان، ابلیس پرچم طاغوت را به دست گرفت و این پرچم دست به دست تحویل استکبار شد و پرچم حق نیز به دست پیامبران عظام الهی داده شد، بنابراین صحنه جهاد یک صحنه دائمی علیه استکبار است و باید این صحنه در زندگی همه ما باشد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، با بیان اینکه پرچم طاغوت در گذشته در کشور اسلامی ایران برافراشته بود، گفت: چهل و یک سال قبل مبارزه مردم غیور ایران اسلامی، پرچم طاغوت شاهنشاهی را به زیر کشیدند و پرچم الله اکبر عزیز را بر بلندای قلل ایران به اهتزاز درآوردند و در این راه شهدای زیادی هم تقدیم این مسیر شدند.
در دوران قبل از دفاع مقدس، عده ای که به دنبال به انحراف بردن ارکان انقلاب بودند، یاران بزرگ انقلاب را نظیر شهید بهشتی، شهید رجایی، شهید باهنر را به شهادت رساند، وقتی دیدند موفق نشدند و مردم استوارتر پای انقلاب خود ایستادند، جنگ را بر کشور ما تحمیل کردند. دولت های زیادی به کمک متجاوز آمدند، بازهم مردم پای انقلاب ماندند و دشمنان شکست سختی خوردند.
وی تاکید کرد: شهدای عزیز ما، به حکم آیه قرآن زنده هستند و چراغ هدایتی برای امت قرار گرفتند، به وسیله این ستارگان راه برای مردم ما روشن شد.
دشمن از بصیرت مردم ترسید، با خود گفتند اگر بخواهیم ایران را از اسلامی‌بودنش جدا کنیم و مردم را از انقلابش، باید تفکر جوانانش را عوض کنیم، اما رزمندگان این جبهه پیشرفت های خوبی داشتند و باعث رشد بصیرتی و فرهنگی مردم ما شدند. در این جنگ هم مانند جنگ نظامی شهید و اسیر و مجروح دارد، البته ریزش داشتیم اما رویش های ما بسیار بیشتر بود.
صاحبقرانی ادامه داد: دشمن وقتی از جبهه جنگ نرم هم ناامید شد، رو به جنگ اقتصادی آورد، البته در اوایل انقلاب هم جنگ اقتصادی بود – هرچند محدود اما وجود داشت- اما عرصه این جهاد سخت تر است. در این عرصه جنگ ترکیبی در حال کار است. جنگ اقتصادی، جنگ نظامی، جنگ مذهبی و جنگ فرهنگی همه در حال انجام است، این جنگ ترکیبی است و تشخیص صحنه جنگ از اهم مسائلی است که مردم بصیر ما باید بدان توجه کنند و استقامت کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در بخش دیگر سخنان خود گفت: حیات انسانیت دو عنصر دارد، یک عنصر اعتقاد به الله تعالی و توحید است و عنصر دوم جهاد است، آنچه امروز می بینید که نام سردار سرافراز ما را در قلب تمام انسان های آزاده به درخشش درآورده، مسئله جهاد است. شهید سلیمانی گاهی سلاح روشنگری در دست گرفت و گاهی اسلحه به دست به مبارزه با دشمن رفت. از هیچ ملامتِ ملامتگری خوف به خود راه نداد و با ولایتگری خود، از میراث امام خمینی (ره) که ولایت فقیه است دفاع کرد، امروز دیگر حاج قاسم سلیمانی یک شخص نیست، بلکه یک مکتب است. چهل و یک سال قبل با مکتب امام خمینی (ره) آشنا شدیم و امسال در اولین فجر بدون حاج قاسم، با مکتب سلیمانی آشنا می شویم.
وی تصریح کرد: مردم به عنوان رکن اصلی انقلاب اسلامی همیشه مطرح بوده و هستند، این تاکید امام (ره) و رهبری انقلاب است.ان شالله افول آمریکا نزدیک است، به اتفاقات امروز جهان‌نگاه کنید، ضعف آنها عیان است. چرا معامله قرن مطرح شد؟ چون می خواهند جای پایی در خاورمیانه داشته باشند، اما “خداوند نور خود را تمام خواهند کرد، حتی اگر کفار نخواهند”.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*