۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 28 می 2020 - 12:53
  • 146 بازدید

تفاهم‌نامه سه جانبه بین اداره کل تبلیغات اسلامی، بسیج سازندگی سپاه و اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای توانمندسازی مناطق محروم خراسان رضوی امضا شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ، به نقل از خبرگزاری ایرنا ، تفاهم‌نامه سه جانبه بین اداره کل تبلیغات اسلامی، بسیج سازندگی سپاه و اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور گفتمان‌سازی فعالیتهای جهادی در راستای رفع محرومیت و کمک به ارتقای کارآفرینی و توانمندسازی و همچنین امور فرهنگی و معیشتی مناطق محروم در شهرستانهای استان خراسان رضوی امضا شد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در این نشست گفت: ۴۳۰ طلبه در استان برای تبدیل شدن به “امام محلات” در نظر گرفته شدند تا هسته جهادی را در هر روستا تشکیل دهند.
حجت الاسلام هادی صاحبقرانی افزود: شاید این طلاب همه ویژگیهای مربوط به یک “امام محله” را نداشته باشند اما افرادی دغدغه مند هستند که می‌توانند با بهره گیری از ظرفیت شهرستانها به توانمندسازی روستاییان کمک کنند.
وی بیان کرد: مشابه این طرح برای شهرهای خراسان رضوی با محوریت مساجد در حال اجرا است که فقط طلبه‌ها تحت عنوان امام محلات در مساجد حضور یافته و توانمندسازی، ارایه مشاوره و بسته‌های خدماتی به مردم هر محله را دنبال می‌کنند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی نیز در نشست امضای این تفاهم نامه گفت: در راستای اجرای طرح مواسات و کمک مومنانه رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان حرکت ارزشمندی در استان انجام گرفت و این نتیجه حاصل شد که توسعه بدون مردم و با تصدی‌گری حاکمیت امکان پذیر نیست.
در ادامه این نشست مسوول بسیج سازندگی خراسان رضوی گفت: این نهاد هزار گروه جهادی در استان دارد که بیش از دو هزار نفر در آنها فعال هستند، همچنین با همراهی گروه‌های جهادی تاکنون هزار و ۴۰۰ صندوق قرض الحسنه با گردش مالی ۹۰ میلیارد ریال در روستاها شکل گرفته است.
وی ادامه داد: همه مواردی که ذکر شد می‌تواند به عنوان عرصه‌های حمایتی در خدمت تفاهم نامه مشترک و سه جانبه کمیته امداد، اداره تبلیغات اسلامی و بسیج سازندگی خراسان رضوی قرار گیرد.
موضوع همکاری سه نهاد مزبور در این تفاهم نامه ترویج و توسعه فرهنگ جهادی و ایجاد بستر جهت مشارکت حداکثری مردم در رفع محرومیت و جلوگیری از موازی کاری در ارایه خدمت به نیازمندان است.
تشکیل شورای جهادی در هر شهرستان، ایجاد کمیته مشترک برای استفاده از ظرفیتهای دستگاه‌های اجرایی به منظور ایجاد بسته‌های کاربردی برای خروج از مشکلات، ایجاد مرکز نیکوکاری با مرکزیت مساجد و محوریت امام محله، تشکیل هسته‌های جهادی توسط امام جماعت مساجد محلات شهری و روستایی (طرح امام محله) و ایجاد بانک اطلاعاتی منسجم از ظرفیتهای فعالان جهادی در هر شهرستان از اهداف این تفاهم نامه است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*