۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » شهرستانها
  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
  • 199 بازدید
اولین جلسه هم اندیشی روحانیون مستقر گناباد برگزار شد
اولین جلسه هم اندیشی روحانیون مستقر گناباد برگزار شد

اولین جلسه هم اندیشی روحانیون مستقر گناباد برگزار شد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد، گفت: اولین جلسه هم اندیشی روحانیون مستقر با موضوع «بررسی خدمات اجتماعی در روستا» برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی گفت: اولین جلسه هم اندیشی روحانیون مستقر با موضوع «بررسی خدمات اجتماعی در روستا» با هدف گسترش و توسعه فرهنگ […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد، گفت: اولین جلسه هم اندیشی روحانیون مستقر با موضوع «بررسی خدمات اجتماعی در روستا» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی گفت: اولین جلسه هم اندیشی روحانیون مستقر با موضوع «بررسی خدمات اجتماعی در روستا» با هدف گسترش و توسعه فرهنگ معنوی و مذهبی در روستاها و ایجاد راهکارهای مناسب به منظور رونق برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی و مذهبی و همچنین ارائه خدمات اجتماعی بهتر در بین اقشار روستایی در محل اداره تبلیغات اسلامی گناباد برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد افزود: روحانیون مستقر در روستاها پرچمداران تبلیغ فرهنگ و معارف اسلامی هستند که با توجه به ارتباط آنها با سازمان تبلیغات اسلامی از ظرفیت‎های گسترده فرهنگی سازمان نظیر کلاس‌های آموزشی، کارگاه‌های مشاوره، فعالیت‌های قرآنی و… نیز در روستاها استفاده می‌شود.

رحمانی ضمن تأکید بر استفاده از ظرفیت فرهنگیان و دهیاران و فعالان فرهنگی در راستای ارائه خدمات اجتماعی بهتر به روستاها، بیان کرد: تمامی اهالی یک روستا باید نسبت به مسائل فرهنگی احساس مسئولیت داشته باشند و این طور نباشد که تمام بار فرهنگی بر عهده روحانی باشد که تشکیل شورا می‌تواند اقدامی موثر در این راستا باشد.

وی گفت: روستاهایی که از امکانات لازم همچون کانون فرهنگی مسجد، پایگاه مقاومت بسیج و کتابخانه برخوردارند می‌توان از ظرفیت آنان برای ارائه خدمات بهتر به روستا استفاده کرد.

رحمانی در ادامه با تاکید بر تشکیل شورای فرهنگی در روستاها، گفت: با تشکیل این شورا در راستای انسجام بخشی به برنامه‌های مذهبی، ورزشی و اجتماعی با هدف افزایش بهره‌وری و یکپارچه‌سازی فعالیت‌های فرهنگی در روستاها می‌توان بهره گرفت.

گفتنی است، در ابتدای این نشست نیز تعدادی از روحانیون طرح هجرت و مستقر روستاهای بخش مرکزی شهرستان گناباد با بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در مورد وضعیت کلی فرهنگی و خدمات اجتماعی در روستاها، بر لزوم حل مسائل و مشکلات تأکید داشتند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*