۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 10 نوامبر 2020 - 9:30
  • 309 بازدید

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مشهد مقدس از برپایی جلسه ستاد عملیات قرارگاه فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی با موضوع رزمایش مواسات و همدلی در این شهرستان خبر داد.

جلسه ستادعملیات قرارگاه فرهنگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مشهد مقدس

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی کریم پور گفت: نشستی با حضور اعضای مرتبط به منظور اتخاذ تصمیماتی در موضوع رزمایش مواسات و همدلی در این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشهد، با بیان اینکه در این نشست توضیحاتی در خصوص عملیات اجرایی قرارگاه فرهنگی سردار شهید سلیمانی، برنامه‌ها و اهداف آن ارائه شد، افزود: پیشرفت قرارگاه فرهنگی سردار شهید سلیمانی، همدلی و مشارکت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، بسیج و سایر اعضا و اقشارمردمی مختلف را می‌طلبد.
وی با بیان اینکه اهداف و برنامه‌های مناسب با زیست بوم فرهنگی در این نشست مطرح شد،بیان داشت: عملیات اجتماعی و فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی از ۱۳ آبان ماه در سراسر کشور آغاز شد و تا ۱۳ دی ماه همزمان با سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی ادامه خواهد داشت.
وی عنوان کرد: در فاز اول شیوع بیماری کرونا شاهد حضور پر شور و معنوی مردم بودیم. تمامی مردم به کمک دولت و نظام آمدند و به هموطنان خودشان از نظر مالی، معنوی کمک کردند. در طرح مواسات هم تمامی دستگاههای اجرایی و فرهنگی از جمله روحانیون مستقر، هیئات مذهبی، مراکز و موسسات قرآنی، استان قدس رضوی، بسیج، سپاه پاسداران حضور فعالی در کمک رسانی و اهدا بسته های معیشت به مردم داشتند.
وی اظهار داشت: در فاز دوم موج کرونا در کشور برآن شدیم تا عملیات فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی را در سطح شهرستان با همکاری دستگاههای متولی و با موضوع مردم اجرایی کنیم. در این طرح تمام مردم و شبکه های اجتماعی باید فعال شوند و به میدان بیایند.
حجت‌الاسلام کریم پور با بیان اینکه فرهنگ سازی استفاده از لوازمات بهداشتی مانند ماسک و عدم سفر و رعایت فاصله گذاری اجتماعی کلیدی ترین فعالیت در راستای کاهش بیماری کرونا خواهد بود، خاطرنشان کرد: برای فرهنگ سازی موثر در جامعه باید از لایه های دستگاهها و ساختارهای اداری و سازمانی بیرون بیاییم و از توان مردمی ومحله محور با موضوع مساجد و ائمه جماعات و ظرفیت های محلات استفاده بهینه و موثری داشته باشیم.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشهد ابراز داشت: شبکه روحانیون مستقر در مساجد و روستاها، روحانیون طرح هجرت، ائمه جمعه، هیات های مذهبی، مداحان و ذاکران اهل بیت، بانوان عرصه فرهنگی، اجتماعی و دینی، شاعران آئینی،پایگاههای بسیج و اهالی رسانه ظرفیت های تاثیرگذار در جامعه هستند که باید پای کار بیایند تا بتوانیم همچون زمان دفاع مقدس از این برهه تاریخی عبور کنیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*