۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » شهرستانها
  • 22 فوریه 2021 - 8:04
  • 132 بازدید
برگزاری وبینار تخصصی با موضوع ‘آسیب‌شناسی فضای مجازی’ در گناباد
برگزاری وبینار تخصصی با موضوع ‘آسیب‌شناسی فضای مجازی’ در گناباد

برگزاری وبینار تخصصی با موضوع ‘آسیب‌شناسی فضای مجازی’ در گناباد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از برگزاری وبینار تخصصی با موضوع “آسیب‌شناسی فضای مجازی” ویژه دانش‌آموزان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد با اعلام این خبر، گفت: به همت اداره تبلیغات اسلامی و همکاری مدیریت آموزش و پرورش گناباد […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از برگزاری وبینار تخصصی با موضوع “آسیب‌شناسی فضای مجازی” ویژه دانش‌آموزان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد با اعلام این خبر، گفت: به همت اداره تبلیغات اسلامی و همکاری مدیریت آموزش و پرورش گناباد ۱۰ وبینار تخصصی با موضوع “آسیب‌شناسی فضای مجازی” با هدف آشنایی با تهدیدات فضای مجازی و ارتقاء سواد رسانه‌ای ویژه دانش‌آموزان بهمراه والدین آنان برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد، با اشاره به اینکه ارتقا سواد رسانه‌ای در استفاده از فضای مجازی، تضمین کننده افزایش امنیت کاربران در استفاده از این فضا است، اظهارداشت: جاذبه اینترنت باعث شده بسیاری از جوانان به جای تعامل با همسالان و والدین خود، رایانه را برگزینند که این موضوع باعث به وجود آمدن انزوای اجتماعی در میان آنان می‌شود.

فاطمی با بیان اینکه یکی از روش‌های کنترل فضای مجازی آگاهی دادن به والدین است، گفت: والدینی که هیچ آشنایی با اینگونه فضاها ندارند و حتی کار کردن با گوشی هوشمند را بلد نیستند اگر آموزش ببینند ‌می‌توانند به کنترل این فضا کمک کنند.

این کارشناس رسانه و فضای مجازی، اضافه کرد: والدینی که آگاهی خود را با کمک روانشناسان بالا ‌می‌برند می‌توانند با شیوه‌های رفتاری به فرزندان خود برای حل مسائل و مشکلات در این فضا کمک کنند.

فاطمی خاطرنشان کرد: نظارت‌ها و برخوردهای بدون کارشناسی می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد در حالی که اگر والدین رابطه دوستی مناسبی با فرزند خود داشته باشند، می‌توانند فرزند خود را به خوبی از آسیب‌های این فضا مطلع کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد، افزود: فضای مجازی مانند دریایی بسیار عمیق است که پرسه زنی بی‌هدف در این فضا بر ذهن دانش‌آموزان اثر منفی بر جای می‌گذارد.

فاطمی گفت: پرخاشگری، بی‌حوصلگی، عدم تمرکز فکری، افت تحصیلی از نشانه‌های اعتیاد اینترنتی است که والدین در اولین اقدام می‌توانند یاریگر فرزندان باشند تا در تهدیدهای این فضا غرق نشوند.

این مسئول تاکید کرد: در کنار والدین، مدارس می‌توانند در همان کانال‌ها و گروه‌هایی که برای ارائه درس‌ها تشکیل داده‌اند، نکات لازم را در این مورد برای دانش‌آموزان بازگو کنند که قطعا می‌تواند اثر مثبت داشته باشد.

گفتنی است، این وبینارهای آموزشی آنلاین با حضور اساتید حجج‌اسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی، محمود طاهری دوچاهی، محمدحسین سالاری برگزار شد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*