۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » شهرستانها
  • ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
  • 253 بازدید
برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت در گناباد
برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت در گناباد

برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت در گناباد

مراسم افتتاحیه کلاس‌های اوقات فراغت در محل مسجد شهید عباسی روستای حاجی آباد گناباد با حضور مسئولان این شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی ادره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، مراسم افتتاحیه کلاس‌های اوقات فراغت در محل مسجد شهید عباسی شهرستان گناباد و با حضور امام‌جمعه، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، شورای اداری، شورای اسلامی، […]

مراسم افتتاحیه کلاس‌های اوقات فراغت در محل مسجد شهید عباسی روستای حاجی آباد گناباد با حضور مسئولان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ادره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، مراسم افتتاحیه کلاس‌های اوقات فراغت در محل مسجد شهید عباسی شهرستان گناباد و با حضور امام‌جمعه، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، شورای اداری، شورای اسلامی، دهیار و ثبت‌نام شدگان در کلاس‌های تابستانی برگزار شد.

روحانی مستقر روستای حاجی آباد گناباد در این مراسم گفت: کلاس های اوقات فراغت کانون فرهنگی تبلیغی مسجد شهید عباسی از ۱۶ تیرماه تا اواخر شهریورسال جاری در قالب برنامه های متنوع آموزشی، فرهنگی و قرآنی شروع به فعالیت می‌کند.

حجت‌الاسلام آقایی، گفت: با همکاری اداره تبلیغات اسلامی گناباد، برنامه‌های مختلف از جمله کلاس‌های ورزشی، روخوانی و روان‌خوانی و تجوید قرآن، احکام، طرح مطالعه حکمت‌های نهج‌البلاغه، قصه‌گویی، هنرهای دستی چون گلسازی، معرق‌کاری و خیاطی و هنرهای نمایشی برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

این روحانی مستقر با بیان اینکه مسجد جایگاه تعلیم و تربیت است گفت: غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، گسترش و تعمیق ارزش‌های اسلامی، گسترش زمینه مشارکت جوانان در برنامه‌های فرهنگی هنری، زمینه‌سازی برای حضور فعال جوانان و نیروهای متعهد در عرصه‌های اجتماعی از جمله اهداف برگزاری این کلاس‌های است.

آقایی در پایان، ابراز کرد: اعزام شرکت‌کنندگان به اردوی سیاحتی و زیارتی، اهدای جوایز و لوح‌تقدیر به برگزیدگان در پایان این دوره برگزار خواهد شد.

در ادامه امام‌جمعه گناباد با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: علمای شیعه ما مرزدارانی هستند که بر مرزهای ایمان مردم و در برابر ابلیس و پیروانش مرزداری می‌کنند و آنها را از هجوم به ضعفای شیعه باز می دارند و شیعه را از تسلط ابلیس و یاران ناپاکش محفوظ و مصون نگه می‌دارند.

وی با بیان‌ اینکه همانطور که عدم حضور مرزداران در مرزهای جغرافیایی باعث به خطر افتادن امنیت در کشور می‌شود، تصریح کرد: روحانیون و فرهنگیان مرزداران اعتقادی مردم هستند، روحانیون بیشترین نقش را در حفظ دین و اعتقادات مردم دارند.

حجت‌الاسلام صادقی نسب، ادامه داد: یک مبلّغ در روستا با کمترین امکانات و پشتوانه اداری شبانه‌روز در خدمت مردم برنامه‌های مختلف فرهنگی از جمله اقامه سه وعده نماز جماعت، برگزاری کلاس‌های احکام، آشنا کردن مردم با معارف و علوم اهل بیت(ع) و… را پیگیری و اجرا می‌کنند.

در پایان حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد، نیز در این مراسم گفت: روحانیون مستقر در روستاها منشأ خدمات ارزشمندی هستند، که زحمات و تلاش‎های آنان شایسته تقدیر است.

رحمانی با بیان اینکه تنوع در اجرای برنامه‌ها باعث جذب جوانان و نوجوانان می‌شود، گفت: پیش‌بینی برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی از جمله احکام، آموزش قران، نهج‌البلاغه، کلاس‌های ورزشی، خطاطی و… نشان از حمایت، اتحاد، همدلی و مشارکت شورای فرهنگی و شورای اسلامی و مردم حاجی‌آباد با روحانی روستا دارد.

وی در ادامه با اشاره به خطبه ۳۱ نهج‌البلاغه، گفت: امیرالمومنین(ع) در این نامه می‌فرمایند: قلب نوجوان مانند زمین حاصل خیزی است که هرچه در آن بکارید در آن می‌رود، لذا اکنون که زمینه حضور نوجوانان و جوانان در مکان‎های فرهنگی و دینی مهیا است وظیفه والدین حمایت از طرح‌ها و تشویق کودکان در جهت شرکت در کلاس‌های اوقات فراغت است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*