۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 10 فوریه 2020 - 7:55
  • 58 بازدید
بیان سجایای اخلاقی حضرت زهرا (س) از نیازهای جامعه است

امام جمعه تایباد گفت: سرودن شعر و بیان سجایای اخلاقی حضرت زهرا (س) از نیازهای جامعه است.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ، به نقل از خبرنگار مهر، کنگره شعر و مقاله بانوی آفتاب، با موضوع حضرت زهرا (س) از دیدگاه اندیشمندان مذاهب اسلامی امشب با حضور شعرا و ادبای استان‌های خراسان در شهرستان تایباد برگزار شد.

مولانا غلام‌نبی توکلی، امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد در این مراسم در خصوص این کنگره اظهار کرد: کنگره شعر و مقاله بانوی آفتاب به نام فاطمه زهرا (س) است و این بسیار با ارزش است. این شخصیت دخت نبی مکرم اسلام (ص) و یکی از شخصیت‌های با عظمت تاریخ اسلام است. زندگی فاطمه زهرا (س)، زندگی پیامبر (ص) بود و عشق این دختر به آن پدر، زبانزد بود و ثمره همین عشق بود که بعد از رحلت پیامبر اسلام (ص)، در فراق پدر بسیار سوخت و بنا به روایات اهل سنت، شش ماه بعد از رحلت پیامبر (ص) وفات کرد.

امام جمعه تایباد افزود: سرودن شعر و بیان سجایای این بانوی بزرگ اسلام، از نیازهای جامعه است.

مولانا توکلی در خصوص حضرت فاطمه (س) در منابع اهل سنت اظهار کرد: از ام المومنینعایشه روایت داریم که می‌فرماید: (حضرت) فاطمه (س) شبیه به پیامبر (ص) در جسم و اخلاق بود، هرگاه فاطمه الزهرا به خانه می‌آمدند، پیامبر (ص) در مقابلش بلند می‌شد. ایشان پیرو سنت پدر خود بود و سر مویی از روش پیامبر (ص) انحراف نداشت.

امام جمعه تایباد خطاب به شاعران حاضر در مراسم افزود: حضرت فاطمه الزهرا (س) یک شاعره بودند و وقتی رسول بزرگوار اسلام (ص) به دیدار حق شتافتند، ایشان در وفات پیامبر ص چنین سرودند: چنان مصیبتی بر من جاری شده است که اگر بر روز جاری می‌شد، شب می‌شد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*