۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اطلاعیه » خبر یک
  • 08 سپتامبر 2019 - 11:26
  • 590 بازدید
جامعه ای که مقاومت در آن باشد دشمنی دشمنان تأثیری ندارد
جامعه ای که مقاومت در آن باشد دشمنی دشمنان تأثیری ندارد

جامعه ای که مقاومت در آن باشد دشمنی دشمنان تأثیری ندارد

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در آخرالزمان دلها متوجه حضرت سیدالشهدا علیه السلام می شود و اجتماعات مؤمنین حول محور امام ایجاد می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام هادی صاحبقرانی با حضور در هیئت مذهبی حسینی مهاجرین افغانستانی مقیم مشهد گفت: جریان عاشورا در همه عرصه ها یک دانشگاه است و در آخرالزمان دلها متوجه حضرت سیدالشهدا علیه السلام می شود و اجتماعات مؤمنین حول محور امام ایجاد می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تأکید کرد: دلهای مومنین از طریق ولایت به یکدیگر متصل می شود لذا ولایت یعنی به هم پیوستگی و تولی یعنی یکی شدن و وحدت کلمه یعنی همین.

حجت الاسلام صاحبقرانی تصریح کرد: روح جامعه و محور وحدت، ولایت است و هرچه از این کانون نور فاصله بگیریم نور آدمی کم فروغ تر می شود و هرچه به ولایت نزدیک شویم تضمین سلامتی طی مسیرمان بیشتر است.

وی افزود: تقوا برای انسان بزرگی و بزرگ منشی می آورد و در جامعه ای که مؤلفه تقوا وجود دارد نیازی نیست تا از قوانین محدودکننده وجود انسان استفاده شود و همانگونه که هر فردی دارای جسم و روح است جامعه هم دارای جسم و روح است و آنچه امروز در جهان ناظر به تمدن غرب که اصولش رفاه زدگی، منفعت طلبی، دنیاگرایی، حرص و طمع اتفاق می افتد روح انسان را به پستی پیش می برد لذا در جوامع غربی میل و گرایش های انسان افسار گسیخته است اما در تمدن اسلامی روح حاکم آن ارزش های والای انسانی است که به کرامت او کمک می کند.

حجت الاسلام صاحبقرانی ادامه داد: آزادی یعنی از غیرخدا آزاد شدن و اگر روح انسان آزاد شود می تواند در عالم تصرف کند و جامعه اسلامی متشکل از افرادی است که روحشان آزاد است و هرچقدر انسان بنده خدا باشد توان و مقاومتش بیشتر است و پیامبران آمدند تا جامعه و امت خود را مقاوم کنند و جامعه ای که مقاومت در آن باشد دشمنی دشمنان در آن جامعه تاثیر ندارد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*