۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » شهرستانها
  • 13 سپتامبر 2020 - 10:14
  • 35 بازدید
حضور روحانی مستقر در روستا عامل تحکیم بنیان فرهنگی و دینی است
حضور روحانی مستقر در روستا عامل تحکیم بنیان فرهنگی و دینی است

حضور روحانی مستقر در روستا عامل تحکیم بنیان فرهنگی و دینی است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد در مراسم معارفه روحانی روستای رحمت‌آباد، گفت: حضور روحانی مستقر در روستاها موجب تحکیم بنیان فرهنگی و دینی می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد، با اعلام این خبر، گفت: با حضور بخشدار، شورای اسلامی، هیئت‌امناء مسجد جامع […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد در مراسم معارفه روحانی روستای رحمت‌آباد، گفت: حضور روحانی مستقر در روستاها موجب تحکیم بنیان فرهنگی و دینی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد، با اعلام این خبر، گفت: با حضور بخشدار، شورای اسلامی، هیئت‌امناء مسجد جامع و تعدادی از معتمدین طی مراسمی حجت‌الاسلام محمد کاظمیان به‌عنوان روحانی مستقر روستای محروم رحمت‌آباد معرفی شد.

حجت‌الاسلام رحمانی طی سخنانی در این مراسم، گفت: مساجد، امام جماعت، هیئت‌امناء و نمازگزاران سه رکن مهم و اساسی در مساجد هستند.

رحمانی در ادامه، افزود: جایگاه مساجد از زمان پیامبر عظیم‌الشان اسلام، جایگاه برجسته و قابل دقت است که به‌عنوان مکان مقدس دینی و فرهنگی در اسلام محسوب می‌شود.

رحمانی در ادامه، گفت: مساجد با اینکه جایگاه ارتباط انسان با پروردگار و عبادت است، بهترین مکانی که می‌تواند انسان را به اوج برساند.

این مسئول، گفت: امام جماعت مسجد را به تعبیر مقام معظم رهبری مدیر فرهنگی و ناظر بر عملکرد در حوزه مسجد است.

رحمانی در ادامه، اظهارداشت: توجه و بها دادن به جوانان و نوجوانان توسط ریش سفیدان از اهم امور است و همواره اعضاء هیئت‌امناء مساجد باید با اتحاد و همدلی در عمران و آبادانی مساجد کوشا بوده و وجود پاره‌ای از اختلاف نظرها نباید باعث تفرقه در میان هیئت‌امناء باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد، تصریح کرد: دسترسی مردم به کارشناسان دینی و آموزش معارف و احکام اسلامی و تربیت‌های دینی بخصوص برای نسل جوان یک فرصت مغتنم است.

وی گفت: حضور جدی روحانیون مستقر در روستاها موجب می‌شود تا مردم در روستاها کمتر دچار مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی شوند و ایجاد خانه عالم و استقرار و حضور روحانی در روستاها مزایای بسیار خوبی را به دنبال دارد.

این مسئول، صفاء همدلی و صمیمیت را در اقامه نماز جماعت نمازگزاران دانست و افزود: ترویج و گسترش فرهنگ نماز باعث احیاء فضیلت و بالابردن روحیه معنوی در بین نمازگزاران است.

رحمانی، اظهارداشت: ما امروز ۲۷ روحانی مبلغ را در نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان داریم که همراه با خانواده‌هایشان در این روستاها حضور دارند و از نزدیک مشکلات و مسائل مردم را حل می‌کنند و تلخ و شیرین آن‌ها را لمس می‌کند.

وی، اضافه کرد: هرکجا روحانی طرح استقرار و هجرت مستقر شده است سطح آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا کرد و ما شاهد عملکرد مثبت این نواحی بوده‌ایم.

گفتنی است، روستای محروم رحمت‌آباد با ۲۷۵۳ نفر جمعیت و قریب به ۱۸۰ دانش‌آموز در فاصله ۹۰ کیلومتری از مرکز شهرستان گناباد قرار دارد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*