۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » شهرستانها
  • 25 دسامبر 2019 - 9:30
  • 216 بازدید

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد از برگزاری جلسه برنامه‌ریزی کارگاه آموزشی خانواده‌ی کارکنان واحدهای صنعتی خبر داد وگفت: حوزه کار و اشتغال سالم، باعث کاهش نگرانی خانواده‌ها می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد، به برگزاری جلسه برنامه‌ریزی کارگاه آموزشی خانواده ویژه کارکنان واحدهای صنعتی با حضور مدیران واحدهای صنعتی شهرستان اشاره کرد و گفت: به همت اداره تبلیغات اسلامی و با همکاری واحدهای صنعتی گناباد، کارگاه آموزشی خانواده با هدف آموزش مهارت‌های زندگی، فرزندپروری، همسرداری، احکام خانواده، کاهش آسیب‌های اجتماعی و تهدیدکننده از سوی فضای مجازی در اواسط دی‌ماه برگزار خواهد شد.

وی اظهارداشت: حوزه کار و اشتغال سالم باعث کاهش دغدغه و نگرانی خانواده‌ها می‌شود‌ و مسئولیت‌پذیری از ویژگی‌های نیروی کار سالم است.

رحمانی ادامه داد: باتوجه به آسیب‌های جدی که بنیان خانواده‌ها را تحت تاثیر قرار داده ازجمله بداخلاقی‌ها، دخالت خانواده‌ها، اعتیاد و مواردی که زمینه‌ساز جدایی و طلاق در خانواده می‌شود، برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه خانواده کارکنان‌ در هر حوزه‌ای باید مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول ضمن بیان آمار نگران‌کننده طلاق در این شهرستان، گفت: در شهرستان‌های مرزی گناباد و نیشابور ما شاهد بیشترین آمار طلاق هستیم و کمترین طلاق در شهرستان‌های درگز و ‌سرخس در خراسان رضوی است.

رحمانی ضمن ایجاد محیط سالم اشتغال و تاثیر آن بر روح و روان کارگران و افزایش توان کاری، گفت: مهندس یک کارخانه‌دار روسی، وقتی نیروهای مسلمانش راس ساعت به نماز می‌ایستادند، گله‌مند شد که در ساعات کار نباید نماز بخوانند یا از حقوق‌شان کسر خواهد شد که کارگران دو دسته شدند و عده‌ای با کسر حقوق حاضر بودند اول وقت نماز بخوانند.

وی گفت: تعهد و مسئولیت‌پذیری از ویژگی‌های اخلاقی و شایسته نیروی کار است، همین مهندس روسی در پایان ماه نیروهایی که نماز اول وقت خواندند را ضمن تشویق و ترفیع از حقوق بیشتری بهره‌مند ساخت زیرا تعهد و مسئولیت‌پذیری و تاثیر آن را بر کارشان مشاهده کرد.

رحمانی تصریح کرد: اگر نیروی کار وجدان کاری داشته باشد از لحاظ انجام کار خوب و با کیفیت زمینه پیشرفت کارخانه، شرکت یا اداره را فراهم می‌کند و این مهم اجرا نخواهد شد مگر از لحاظ روحی و روانی، آرامش در محیط کار و خانواده و کاهش آسیب‌ها جای هیچ نگرانی نباشد.

وی در پایان یاداور شد: کارگاه‌های آموزشی ویژه کارکنان کارخانجات چینی و دیرگداز در گناباد ضمن برگزاری کلاس‌های مشاوره، مهارت‌های زندگی، فرزندپروری، همسرداری و احکام خانواده با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و تهدیدکننده از سوی فضای مجازی در ساعات بیکاری کارگران با موفقیت برگزار شده و شاهد بازخورد خوب از برگزاری این کارگاه‌ها در همکاری اداره صنعت و معدن و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد بوده‌ایم.

در ادامه این جلسه هادی ایزدی، رئیس اداره صنعت و معدن این شهرستان، گفت: در بحث کار در شهرستان گناباد آنچه به‌عنوان یک مزیت مطرح می‌شود نیروی کار پرتلاش، قانع، فعال و معتقد به مسائل دینی و چهارچوب نظام جمهوری اسلامی است.

ایزدی ادامه داد: یکی از موارد مهم و اصل در نظام صنعت و معدن بحث نیروی انسانی است که هرچه نیروی انسانی سالم و معتقد به مسائل مذهبی باشد در بهره‌وری نیروی کار و رفع بسیاری از مشکلات و آسیب‌ها نیز مؤثر خواهد بود.

رئیس اداره صنعت و معدن گناباد اذعان کرد: در کارگاه‌های آموزشی ویژه مدیران و کارگران بخش صنعت و معدن بر ارتقا، بهره‌وری و کیفی‌سازی کار و اشتغال، افزایش سطح اعتقادات و مقابله با تهاجمات فرهنگی در راستای رونق تولید مورد اهتمام است.

گفتنی است، در ادامه مدیران واحدهای صنعتی گناباد به بیان دیدگاه‌های خود در باره چگونگی برگزاری این دوه و زمان و مکان آن پرداختند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*