۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اطلاعیه » خبر یک
  • ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
  • 175 بازدید

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی در جلسه شورای اداری قوچان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه عمل بدون علم و علم بدون عمل معیوب تلقّی می‌شود، گفت: گاهی اتفاقات ناگواری که در جامعه رخ می‌دهد ناشی از عملی است که بدون علم مطرح می‌شود و آنچه در این زمینه مهم است این بوده که علم در ساحت دین و اسلام گسترش پیدا کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به این موضوع که علم به علوم در مدرسه، دانشگاه و حتی حوزه علمیه خلاصه نمی‌شود، بلکه برخی از علوم در بستر عقل و جامعه محقق می‌شود، بیان کرد: در حوزه مدیریت هم یکی مدیریت مبتنی بر مسائل و نیازهای روز جامعه و یکی مبتنی بر داده‌های سوخته مطرح می‌شود که در طول ۴۰ سال گذشته در ابتدای انقلاب یک مدیریت جهادی و انقلابی را تجربه کرده‌ایم.
وی تأکید کرد: اگر امروز بتوان کشور را از معضلی که در آن گرفتار بوده، یعنی جنگ تمام‌ عیار اقتصادی نجات داد، نیازمند یک مدیریت جهادی هستیم، اگر برنامه‌ها ناظر به اقتصاد مقاومتی با رویکرد رونق تولید نباشد مدیریت نیز موفق نیست و همان مدیریت ناظر به داده‌های سوخته می‌شود.
حجت‌الاسلام صاحبقرانی با یادآوری اینکه معیشت مردم، اولویت اول برنامه‌ها بوده و مدیریت جهادی یعنی برنامه را براساس مسائل روز و نیاز جامعه بستن است، تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی رویکرد خود را از نگاه فرهنگی تنها به فرهنگی و اجتماعی ارتقا داده و این نگاه تحولی در عرصه تبلیغات مانند دفاع مقدس است که روحانیون پیشرو در دفاع از آرمان‌های اسلام بود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تأکید کرد: در گام دوم انقلاب، سازمان تبلیغات اسلامی این نگاه تحولی را برای خود تعریف کرده است که با رویکرد جهادی، ناظر به مسائل روز جامعه و نیازهای مردم است و برنامه‌های حداقلی را به سمت مسئله محوری تغییر داده‌ایم.
وی بابیان اینکه این سازمان در خراسان رضوی برای نمونه، قوچان را به‌عنوان مدل در این استان انتخاب کرده تا حرکتی انقلابی را برای کمک به مجموعه‌های دولتی برای حل کردن مشکلات جامعه نسبت به اقتصاد آغاز کند، یادآور شد: این سازمان همچنین اعلام آمادگی می‌کند تا با استفاده از ظرفیت روحانیون شهری و روستایی به برخی از مسائل اجتماعی ورود پیداکرده و با کمک مدیران دستگاه‌های اجرایی مسائل و مشکلات را حل کنند.
حجت‌الاسلام صاحبقرانی با اشاره به این موضوع که روحانیون و سازمان تبلیغات اسلامی باید در میدان اقتصاد مقاومتی، تبلیغات منفی و سیاه‌نمایی‌ها را خنثی کرده و وارد ساحت اقامه دین شوند، خاطرنشان کرد: باید معارف اسلام را در جامعه پیاده کنیم و با کمک روحانیون مسئله اقتصاد مقاومتی را نه صرفاً تبیین، بلکه اقامه کنیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*