۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اطلاعیه » خبر یک
  • 01 ژوئن 2019 - 11:13
  • 242 بازدید
دشمن با جنگ روانی و اقتصادی به دنبال تضعیف اراده ها است
دشمن با جنگ روانی و اقتصادی به دنبال تضعیف اراده ها است

دشمن با جنگ روانی و اقتصادی به دنبال تضعیف اراده ها است

حجت‌الاسلام صاحبقرانی گفت: مسئله آرمان فلسطین اعتقادی است و استکبار جهانی با جنگ روانی و اقتصادی به دنبال تضعیف اراده ها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی در مراسم پایانی راهپیمایی روز جهانی قدس در تربت حیدریه اظهار کرد: اگر شخصی خودش را طرفدار صهیونیست نامید هرگز دوست مؤمنین نیست چون اعتقادی به غیر انسان بودن یهود ندارند و جریان افراطی یهود معتقد است هیچ انسانی جز یهود در عالم نیست و بقیه حیوان و به ظاهر انسانند که کشتن آنها با سایر حیوانات تفاوتی ندارد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه اگر امروز می بینیم برای کشتن کودک شش ماهه و زن و پیر و جوان تفاوتی قایل نیستند ریشه در همین اعتقادات دارد افزود: اعتماد به استکبار، غضب الهی را شامل حال جامعه می‌کند زیرا خداوند در قرآن فرموده که یهود و نصاری از ما راضی نمی شوند تا به تبعیت کامل آنها در آییم.
وی با اشاره به اینکه مسئله فلسطین مسئله سیاسی نیست، بلکه مسئله اعتقادی و برخاسته از دین است و کسانی که اسلام انقلابی را دنبال می‌کنند نمی توانند ساده از کنار روز جهانی قدس بگذرند، اظهار کرد: امت اسلامی با حمایت از روز قدس بعنوان حیات اسلام، دین مبین خدا را زنده نگه می دارند و لذا امام راحل این ابتکار را اجرا کردند که در یک ماه عبادی و روز معنوی یعنی جمعه آخر ماه رمضان، امت اسلامی حول محور وحدت بر این مسئله اعتقادی و دینی تأکید داشته باشند.
حجت‌الاسلام صاحبقرانی با بیان اینکه ابزار دشمن در این دوران برای مقابله با امت اسلام، سیاه نمایی و جنگ روانی است تا اراده تمدنی انسانها در مبارزه با جبهه کفر را تضعیف کند، گفت: دشمن بر این باور است اگر اراده مردم ضعیف شود و مطالبات امام جامعه روی زمین بماند بی شک پیروز میدان است لذا از ابزارهای جنگ نرم استفاده می‌کند و این نقشه مختص جریان اسلام و شیعه نیست بلکه همه افکار عالم را شامل می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه جنگ اقتصادی دومین دستاویز دشمن است تا با فشارهای اقتصادی و معیشتی اراده مردم را ضعیف و به نقشه خود جامعه عمل بپوشاند، ادامه داد: نخستین راهکار در این مسیر بصیرت افزایی است، لذا اگر نتوانیم تحلیل های مناسب پیرامون موضوعات مختلف داشته باشیم دشمن ما را زمین گیر خواهد کرد.
وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس در سخت ترین شرایط با بصیرت، جبهه استکبار را به زانو درآوردند، افزود: دومین راهکار، حفظ روحیه انقلابی گری است که بارها مورد تأکید رهبر انقلاب قرار گرفته که شامل همه اقشار مردم می‌شود و با این شاخصه می توان وعده ها را محقق کرد.
حجت‌الاسلام صاحبقرانی با بیان اینکه انقلابی برای اقدام به موقع و اثر گذار شجاعت دارد و اهل ترس و تطمیع نیست و از هیچ کس جز خداوند متعال نمی هراسد، اظهار کرد: ابتکار در روحیه انقلابی بن بست شکنی در جامعه است که برای پیروزی و نصرت الهی لازم است زیرا در سخت ترین شرایط راه بر روحیه انقلابی بسته نمی شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی سومین راهکار را حفظ روحیه امید به آینده دانست و افزود: امتی که پرچم سبز مهدوی بر فراز اوست و انسانی که منتظر واقعی باشد در شرایط سخت ناامید نمی شود چون می داند منجی در عالم وجود دارد و برای نشان دادن خواستار رشد جامعه اسلامی در هر جایی که خدمت می‌کند با عمل خود انتظارش را به امام زمان نشان می دهد.
وی با تاکید بر اینکه چهارمین راهکار نهراسیدن از دشمن است خاطر نشان کرد: وحدت کلمه در کنار همه این شاخصه ها ضروری است و اگر همه حول محور توحید و ولایت جمع شوند بی شک آسیبی به امت اسلامی نخواهد رسید، لذا سلایق محترم هستند اما همه باید تحت لوای ولایت، وحدت کلمه داشته باشیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*