۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 07 دسامبر 2019 - 11:05
  • 255 بازدید

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: دشمن با گفتمان و تفکر اسلامی مشکل دارد و خواهان کنار گذاشتن آن توسط خود ماست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی طی سخنانی در حسینیه هنر مشهد گفت: مسئله دشمن، با نظام اسلامی در ارتباط با موضوعات هسته‌ای نیست بلکه دشمنی آنها با گفتمان و تفکر تمدن‌ساز اسلامی است.

وی با اشاره به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه جهان دیگر دو قطبی نیست، افزود: امروزه جهان با حضور نظام قدرتمند اسلامی ایران سه قطبی شده است که این یکی از دلایل اصلی دشمنی بسیاری از کشورها با ایران است.

حجت‌الاسلام صاحبقرانی با تاکید بر اینکه دشمن با گفتمان و تفکر اسلامی مشکل دارد، تصریح کرد: دشمن خواهان کنار گذاشتن گفتمان ماست، در اصل باید برجامی که با دشمنان امضا کرده ایم را برجام گفتمانی بنامیم، نه هسته ای.

وی ادامه داد: امروز در مدارس و دانشگاه ها فقط آموزش می دهند و جایی برای فکر کردن و تفکر وجود ندارد، لذا مردم انسی با تفکر ندارند در حالی که آیت الله حائری شیرازی فرمودند: «استعمار امروز، استعمار فکر است نه اینکه اجازه ندارد بیاندیشد بلکه آنقدر شما را درگیر می‌کنند که دیگر فرصت تفکر ندارید.»

حجت‌الاسلام صاحبقرانی با اشاره به بلوغ فکری عنوان کرد: عدم تفکر ما خود را در عرصه های مختلفی نشان می دهد که یکی از آن عرصه ها انتخابات است، عدم تفکر ما باعث می‌شود دیگران به فکر ما جهت بدهند و به سمتی که خودشان می خواهند ما را هدایت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: انقلابی هنری است که فکر را درگیر کند، کارهای زیادی در حوزه فرهنگ و هنر انجام می‌شود ولی چند مورد از آنها تاثیر گذار است و در منظومه کلی انقلاب اسلامی اثر خود را بر جای می‌گذارد لذا باید به جای کمیت بر کیفیت و محتوای اثربخش تاکید کنیم.

وی افزود: باید فکر کنیم و بیاندیشیم به اینکه کارهایی که انجام می دهیم کجای گفتمان انقلاب اسلامی قرار گرفته است و چه سمتی را هدف رفته، لذا باید با تحلیل و بررسی اولویت‌ها را مشخص کنیم.

برای اینکه درست عمل کنیم باید گوش به فرمان ولی زمان خود باشیم و وقتی ایشان می‌گویند اکنون عرصه جنگ اقتصادی و یا جنگ نرم است، پیروی نماییم.

حجت‌الاسلام صاحبقرانی افزود: در فضای کنونی، تفکر و فکر کردن ما را به سمت همگرایی سوق می دهد به‌ویژه در حوزه های هنر، تبلیغات، پشتیبانی و…؛ اینگونه است که دشمن ضربه می خورد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: بنابر فرمایش رهبری همه گروه ها باید در جبهه منظومه انقلاب اسلامی حرکت کنند، ایشان در گام دوم انقلاب تاکید کردند که باید وارد مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی شویم چراکه این تمدن است که بستر و زمینه ظهور خورشید ولایت را رقم می زند.

وی افزود: با اینکه فتنه ها پیچیده تر شده اما بصیرت مردم نسبت به اوایل انقلاب افزایش یافته است و این ما را به سوی تمدن سازی اسلامی و فراهم کردن مقدمات ظهور آماده تر می‌کند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*