۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اطلاعیه » خبر یک
  • 02 ژوئن 2019 - 14:48
  • 277 بازدید

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، آیت الله عبدالکریم فرحانی عضو مجلس خبرگان رهبری در جمع روحانیون خراسان رضوی گفت: شاگردان  امام خمینی (ره) با استفاده از اسلام انقلابی و ناب، گام اول انقلاب را برداشتند و اگر اقدامات شاگردان امام و تلاش‌های آنان نبود انقلاب شکل نمی‌گرفت و اگر مبلّغ تراز انقلابی در آن زمان نبود انقلاب دوامی نداشت.

 عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در آن زمان مساجد محور انقلاب بودند و امام خمینی(ره) از ظرفیت مساجد و روحانیون برای تثبیت انقلاب استفاده کرد.

آیت الله فرحانی ادامه داد: امروز اگر می‌خواهیم گام دوم انقلاب نتیجه بخش شود باید مبلّغ تراز انقلاب داشته باشیم تا مانند دوران اول انقلاب به تبیین منظومه فکری رهبر انقلاب بپردازند و مبانی معرفتی رهبری را برای همگان تشریح کند.

وی تصریح کرد: مساجد هسته مقاومت نظامی و فرهنگی هستند و امام جماعت نباید فقط پیشنماز باشد بلکه باید در کنار اقامه نماز به اقامه عدل، تبیین خطوط اسلام بپردازد و جوان انقلابی تربیت کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تمدن سازی و جامعه سازی با توجه به فرموده رهبر معظم انقلاب باید با محوریت مساجد، رهبری ائمه جماعات انجام و در کنار انجام امور دینی روشنگری سیاسی در مساجد انجام شود.

آیت الله فرحانی افزود: رهبر معظم انقلاب بار‌ها از نفوذ روشنفکری بیمارگونه و ارتجاع روشنفکری در جامعه هشدار دادند که اگر با این روشنفکری مبارزه نشود دچار ولنگاری فرهنگی خواهیم شد و انقلاب از دست خواهد رفت.

وی ادامه داد: با فعال شدن مساجد بوسیله مبلّغان تراز انقلاب باید با این روشنفکری بیمارگونه مبارزه شود، تلاش این روشنفکران بازگشت به حالت روشنفکری قبل از انقلاب است و مبلّغ تزار انقلابی همچون شهید مطهری از ابتدای انقلاب به مبارزه با اینگونه افراد پرداخته است و امروز هم مبلّغ ما باید مطهری وار عمل کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مبلّغان ما باید مبلّغ اسلام ناب در مقابل اسلام آمریکایی باشند و مبلّغین با شناخت منظومه فکری رهبر معظم انقلاب به مبارزه با اسلام آمریکایی بپردازند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*