۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اطلاعیه » خبر یک
  • 27 آگوست 2019 - 10:16
  • 211 بازدید
سرمایه شماره یک صدرا؛ دانش‌آموزان این مدارس هستند
سرمایه شماره یک صدرا؛ دانش‌آموزان این مدارس هستند

سرمایه شماره یک صدرا؛ دانش‌آموزان این مدارس هستند

حجت‌الاسلام قمی خطاب به مدیران صدرا گفت: سرمایه شماره یک صدرا؛ دانش‌آموزان این مدارس هستند پای مدارستان بمانید و از این دانش‌آموزان که سرمایه‌های ما هستند حمایت کنید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی در شانزدهمین اجلاس سالانه مدیران مدارس صدرای کشور با تشکر از فعالیت مجاهدانه مدیران صدرا و با اشاره به ضرورت برگزاری اجلاس مدیران مدارس صدرا تصریح کرد: با اطمینان مدارس صدرا را دست افرادی سپردم که می‌دانم با کمک شما یک مدرسه و نظام آموزشی تامین‌کننده آینده را پیش روی رهبری قرار می‌دهند.

وی گفت: ورودی صدرا خودش یک سرمایه است و دانش آموزان صدرا سرمایه اول آن هستند، اگر نیروی کیفی در صدرا جذب کردید، فردا آینده کشور را می‌سازند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی بودجه این سازمان نسبت به سال قبل، بیان کرد: در سال جاری شرایط اقتصادی مساعد نیست اما به امید خدا این مسائل را حل می‌کنیم.

وی یادآور شد: اگر بتوانیم بانی و حامی مردمی برای کار خود پیدا کنیم کاری مهمی انجام داده‌ایم و استفاده‌ از ظرفیت رسانه و فعالیت‌های ستادی راه دیگری برای گسترش فعالیت صدرا است.

حجت الاسلام قمی با تاکید بر اینکه باید برای تفهیم تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش و جذب معلمان خوب وارد عمل شد، افزود: اینکه شورای دانش‌آموزی، مجلس دانش‌آموزی هم می‌خواهد یا نه، تصمیمات این مجموعه به عهده حجت‌الاسلام حامد تقدیری است اما باید دپارتمانی در بنیاد نخبگان داشته باشیم نه اینکه یک بنیاد برای خود ایجاد کنیم و بنیاد نخبگان ما را به رسمیت نشناسد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی امروز حتی یک نفر جذب هم ندارد و افراد آن مجاهدانه فعالیت می‌کنند و اجازه جذب نداریم، اما اگر اجازه داشتیم حتما مدیران صدرا در اولویت بودند.

حجت الاسلام قمی افزود: محکم، مجاهدانه و با قدرت بیشتری در گام دوم قدم بردارید، به مدرسه خود اهمیت دهید و کیفی‌تر در آنجا فعالیت کنید.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: در زمان طاغوت، شاه به عنوان شخص اول مملکت واسطه‌ای به سفارت بریتانیا می‌فرستاد که «حکم انتصاب ما چه شد؟». با چنین خفتی، عمل می‌کردند و شاید مردم ما، در آن زمان، فقط از زیر خفت درآمدن برایشان کفایت می‌کرد؛ زیرا نه‌تنها دست‌اندرکاران آن زمان ارزش‌های عاشورایی را حفظ نکردند، که مرز را هم برایمان باقی نگذاشتند، مانند قضایای از دست دادن هیرمند، آرارات و … .

حجت‌الاسلام قمی خاطر نشان کرد: ما می‌خواهیم یک سلوک اجتماعی متمایز داشته‌باشیم و روشمان در فرهنگی را که می‌سازیم، فرق می‌کند. ما فرهنگی قوی داریم و باید ببینیم چطور می‌توانیم این فرهنگ را به صورت غنی‌تر بازتولید کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: باید از دل منابع، نظام متناسب با خودمان را بسازیم. من بابت انتخاب مدیران صدرا، آرامش دارم؛ زیرا این وظیفه را بر عهده آدم‌های مطمئن گذاشته‌ام. ورودی صدرا، یک سرمایه است و سرمایه شماره یک صدرا، دانش‌آموزان و ورودی‌شان است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، همچنین گفت: بودجه ما، نسبت به پارسال نصف شده است؛ ولی این کمبود را به خلاقیت، چاره خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام قمی عنوان کرد: یکی از وظایف ستادی مدارس صدرا، شناساندن این مدارس است. باید مدارس صدرا به عنوان یک سرمایه، معرفی و رسانه‌ای شود. از طرفی هم باید جنگید تا برای این مدارس، مربیان خوبی جذب کرد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*