۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 21 ژوئن 2020 - 13:15
  • 69 بازدید

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تایباد گفت: برای رفع مظلومیت فرهنگ در جامعه باید از ابزار شناسایی شامل رسانه، مبلغین و فضای مجازی بهره‌مند شد تا فرهنگ اسلامی به طور کامل در میان اقشار مختلف شناسانده شود.

شناساندن فرهنگ اسلامی در جامعه نیازمند بهینه شدن است

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، علی‌اصغر علیپور رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تایباد، در نشست با اصحاب رسانه شهرستان  که امروز اول تیرماه به مناسبت آغاز هفته تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در محل این اداره در تایباد برگزار شد، اظهار کرد: درک واقعی فرهنگ به گونه‌ای مظلوم واقع شده که در رفع این مظلومیت سه نکته اساسی شامل کمبود شناخت، کمبود احساس نیاز و کمبود بردباری فرهنگی نقش بسزایی دارد.

وی با اشاره به نقش مبلغان در این شناخت، افزود: یکی از دغدغه‌های سازمان تبلیغات اسلامی شناخت واقعی فرهنگ اسلامی به دو گروه نوجوان و جوان جامعه است، از این رو اعزام مبلغان به تمام مناطق شهری و روستایی را در دستور کار خود قرار داده تا با برگزاری دوره‌های متناسب با گروه‌های سنی مختلف و موقعیت اقلیمی هر منطقه به رشد مسائل دینی و کاهش فقر مذهبی کمک کنند.

علیپور مطرح کرد: این نهاد مذهبی و اجتماعی در شهرستان برنامه‌های خود را با محوریت زیست‌بومی طراحی کرده تا اجرای آنها متناسب با بافت شهرستان و روحیان مردم آن باشد، اگر برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در هر منطقه بومی‌سازی شود خروجی آن مفیدتر خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه‌های مذهبی و فرهنگی در ایام کرونا بیان کرد: در این ایام با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مساجد و تجمعات بیشتر برنامه‌های فیزیکی در شهرستان تعطیل شد، اما همچنان برنامه‌های این اداره توسط مبلغان و خبرنگاران در فضای مجازی ارائه می‌شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تایباد گفت: سال گذشته ۲۰۰ برنامه در حوزه‌های فرهنگی، تبلیغی و اجتماعی با محوریت فرق و ادیان، خانواده، مردمی و مردم نهاد، ارتباط با علمای تشیع و تسنن، خانواده و…. اجرا شده است همچنین اقداماتی نظیر توزیع بسته‌های غذایی، پخت غذای گرم، کمک به آسیب دیدگان کرونا، رزمایش‌های کمک مومنانه و…از دیگر خدمات این اداره در شهرستان بوده که هنوز ادامه دارد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*