۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 10 آگوست 2020 - 7:05
  • 135 بازدید

رئیس شورای هیئات‌های مذهبی خراسان رضوی گفت: عزاداری امام حسین(ع) باید به شیوه‌ای انجام شود که سلامتی اعضای هیئت و مردم به خطر نیفتد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ، به نقل از خبرنگاری مهر ، سید مهدی طباطبایی در این خصوص گفت: مراسم عزاداری در ماه محرم فقط در فضاهای باز و با رعایت کامل مسائل بهداشتی بدون هیچ منعی برگزار می‌شود.
وی افزود : فضاهای باز شامل استفاده از ظرفیت فضای باز مدارس دولتی و خیابان‌ها می‌شود، اما باید درنظر داشت که نحوه عزاداری مزاحمتی برای دیگران ایجاد نکند.

رئیس شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) را نمی‌توان غریب گذاشت و بر ما واجب است عزاداری امام حسین (ع) را برگزار کنیم اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا نحوه عزاداری باید طوری باشد که افراد با شرکت در این مراسم بیمار نشوند لذا عزاداری امام حسین (ع) باید به شیوه‌ای انجام شود که سلامتی اعضای هیئت و مردم به خطر نیفتد.
وی ادامه داد: از همین‌رو اگر فردی در مراسم عزاداری بیمار شد، برگزارکنندگان آن مراسم در مقابل به خطر انداختن سلامتی فرد مسئول خواهند بود ، لذا هم باید مسئولیت شرعی جان مردم و هم انجام مهم‌ترین فریضه الهی که همان ولایت اهل بیت (ع) و شعائر مذهبی در نظر گرفته شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*