۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 13 سپتامبر 2020 - 7:43
  • 43 بازدید
فضای رها شده و آلوده شبکه‌های اجتماعی، خطری جدی برای دانش‌آموزان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی گفت: این نگرانی به‌شدت وجود دارد که دانش‌آموزان ما در فضای رها شده و آلوده مجازی ورود پیدا کنند و دچار آسیب‌های جبران‌ناپذیری شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص هشدار مقام معظم رهبری نسبت به حضور کنترل نشده دانش‌آموزان در فضای مجازی و آمارهای وزارت آموزش و پرورش مبنی بر استقبال کم از سامانه شاد و مشاهدات عینی مبنی بر الزام دانش‌آموزان به حضور در تلگرام، ممکن است خطراتی را در حوزه فرهنگ متوجه دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها کند، گفت: ما به شدت نسبت به این موضوع نگران هستیم و با دقت این موضوع را رصد می‌کنیم، ولی متاسفانه مشاهدات ما حاکی از این است که آموزش و پرورش موضوع خطر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را جدی نگرفته است، چرا که گزارشاتی مبنی بر اینکه برخی از دانش آموزان را به حضور در پیام رسان‌های خارجی الزام کرده‌اند، وجود دارد.

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید فضای سالمی برای تحصیل دانش‌آموزان فراهم شود، ولی باز هم متاسفانه این نگرانی به شدت وجود دارد که دانش‌آموزان ما در فضای رها شده و آلوده مجازی و شبکه‌های اجتماعی ورود پیدا کنند و دچار آسیب‌های جبران ناپذیری بشوند.

وی  با اشاره به نقش و برخورد خانواده‌ها در این شرایط فعلی بیان کرد: به نظر ما فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تنها یک ابزار و فضایی برای انتقال اخبار و رویداد ها نیستند، بلکه فضای مجازی جامعه است و قوانین این جامعه را هم دشمنان طراحی می‌کنند.

حجت‌الاسلام صاحبقرانی گفت: خطر فضای مجازی از خطر اعتیاد که همه خانواده‌های ما آن را پذیرفته‌اند اگر بیشتر نباشد کمتر نیست، لذا خانواده‌های ما باید با حساسیت بالا با موضوع شبکه‌های اجتماعی برخورد کنند و اجازه حضور فرزندان خود را به تنهایی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ندهند.

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی با اشاره به نقش پررنگ آموزش و پرورش در این عرصه اظهار کرد: انتظار ما از معلمان، مدیران و همه دلسوزان عرصه آموزش و پرورش در کشور این است که با درک صحیح از خطرات شبکه‌های اجتماعی اجازه ندهند که آسیبی متوجه دانش‌آموزان قرار گیرد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*