۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اطلاعیه » خبر یک
  • 27 آگوست 2019 - 10:01
  • 354 بازدید
مدارس صدرا؛ مدارس انقلابی و دانش‌محور
مدارس صدرا؛ مدارس انقلابی و دانش‌محور

مدارس صدرا؛ مدارس انقلابی و دانش‌محور

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: مدارس صدرا، انقلابی، ولایی و دانش محور هستند و با داشتن اهداف مشخص انگیزشی در انتظار فرمان هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، در سومین روز از «شانزدهمین اجلاس سالانه مدیران مدارس صدرا کشور» گفت: در هرمزگان موضوعی در خصوص سبک زندگی ایرانی و اسلامی مطرح کردم و مفصل توضیح دادم و در آنجا هم بیان کردم که تبلیغ در سازمان تبلیغات اسلامی، به غایت تربیت دینی است و اگر نظام تربیتی بود، امام حسین (ع) شهید نمی‌شد، بنی امیه و بنی عباس روی کار نمی‌آمد و خانواده‌ها لقمه حرام نمی‌خوردند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص شهدای کربلا و افرادی مثل شهید حججی افزود: این روحیه شهادت، اطاعتی از منظر عقلانیت است و امروز، از جغرافیای اهل بیت دفاع می‌کنیم و تربیت دینی انسان‌هایی با انگیزه تربیت می‌کند؛ بنابراین، هدف از این سبک تربیت، قدم نهادن در راه تبیین نظام تشریعی دین است تا انگیزه‌ها را به سمت الهی شدن سوق دهد و هرکسی، از منظر یک فرد انقلابی، باید این غایت را در نظام تربیتی و آموزشی ایران ببیند.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر در تغییر نظام آموزشی موفق شویم، خیلی از اسناد دیگر در این سبک آموزشی، مشخص می‌شوند.

رئیس هیئت امنای مدارس صدرا عنوان کرد: یکی از مزایای نسبی انقلاب اسلامی در نظام تعلیم و تربیت، رشته معارف است؛ زیرا ادبیات فکری جامعه بر اساس دین است و بسیاری از رهبران ما، از حوزه علمیه فارغ‌التحصیل شدند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آمدیم و تربیت و پرورش را در نسل جوان آوردیم، تا حوزه های علمیه ما تأمین شود و تغییر نظام، تحولاتی به دنبال داشته و برای اجرایش به نیروهای انقلابی و ولایی دانش‌محور تکیه می‌کنیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد: من در سازمان اوقاف، از مدارس صدرا غافل نیستم و مدارس وقفی زیادی داریم که می‌توانیم به گسترش مدارس صدرا بپردازیم و به طور کلی در خصوص زمین‌های وقفی، دو مورد وجود دارد؛ زمین‌های انتفاعی و زمین‌های منفعتی؛ در خصوص زمین‌های انتفاعی، می‌بایست صرفا عمل و اجرای ما با خواست و نظر وقف‌کننده منطبق باشد که ۳۰ درصد موقوفات را این نوع از وقف تشکیل می‌دهد؛ اما در خصوص زمین‌های منفعتی، نیت وقف‌کننده را به گونه‌ای دیگر برآورده می‌کنیم؛ برای مثال به نیت امام حسین(ع) وقف می‌شود و ما با امور کشاورزی و خرج درآمدش برای امام حسین(ع)، قصد وقف‌کننده را برطرف می‌کنیم که ۷۰ درصد موقوفات، به این صورت است.

حجت الاسلام خاموشی گفت: مدارس صدرا، انقلابی، ولایی و دانش محور هستند و با داشتن اهداف مشخص انگیزشی در انتظار فرمان هستند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*