۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۳۶
  • 260 بازدید

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۷۰ روحانی مستقر در روستاهای استان داریم گفت : با توجه به روستاهای استان با کمبود روحانی مواجه هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه امسال تاکنون اعتبارات این سازمان اعلام نشده است، افزود: پروژه‌های نیمه تمامی را در شهرستان‌ها داریم که رها شده است و با کمک‌های مالی دولت نتوانستیم این مجتمع‌های فرهنگی را تکمیل کنیم.

وی با اعلام اینکه از ۳۰ شهرستان خراسان رضوی ۲۴ شهرستان دارای اداره و نمایندگی تبلیغات اسلامی هستند، تصریح کرد: در این شهرستان‌ها تعدادی از ادارات ما فاقد ساختمان و مجتمع فرهنگی هستند که می‌طلبد از طریق فرمانداری و شورای شهر با تخصیص زمین، کمک مالی و یا استفاده از توان خیرین این اماکن فرهنگی را ساخته و تحویل دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین صاحبقرانی گلستانی با اعلام اینکه کمک از طریق دولت خیلی اندک است ادامه داد: ساخت مجتمع فرهنگی اگر از طریق سازمان باشد زمان زیادی می‌برد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۷۰ روحانی مستقر در روستاهای استان داریم متذکر شد: با توجه به روستاهای استان این تعداد خیلی کم است.

وی کیفیت حضور روحانی را در روستاها مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر اعزام روحانی به روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار در خراسان
رضوی صورت می‌گیرد که اگر مردم حمایت مالی لازم را از روحانی خود داشته باشند، می‌توانیم روستاهای بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین صاحبقرانی گلستانی کمبود اعتبارات را برای کمک به روحانیون در روستاها یادآور شد و اظهار کرد: مردم پای کار باشند مشکل تامین روحانی را برای روستاهای مختلف از ۱۰۰ خانوار به بالا هم نداریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به روستاهای دارای خانه عالم در استان بیان کرد: تعدادی از خانه‌های عالم در روستاها دارای اشکالات ساختمانی است که می‌طلبد این مراکز توسط سازمان و کمک مردم مجدد مورد بازسازی قرار گیرد.

وی توجه به روستاهایی که دارای آسیب اجتماعی هستند را امری ضروری و اولویت سازمان دانست و افزود: سازمان از طریق پایگاه بسیج، مردم، دهیاری و شورای اسلامی مباحث و آسیب‌های اجتماعی روستا را رصد می‌کند بنابراین در آینده نزدیک طرح محله‌ محور یا امام ‌محور که یک طرح ملی است، اجرا می‌شود.

صاحبقرانی گلستانی به برنامه‌های دهه کرامت در استان اشاره و خاطرنشان کرد: ستاد برنامه‌های دهه کرامت با موضوع آستان قدس رضوی از چندی قبل با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان تشکیل شده است و این سازمان مسؤولیت کمیته مشارکت‌های مردمی را دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برنامه‌های محوری امسال را برگزاری جشن، حضور در مجالس و محافل، اعزام روحانی به سطح شهرستان‌ها و روستاها و نیز تبیین سیره و روش ائمه اطهار و کرامت آن‌ها نام برد.وی به ساخت ساختمان اداره تبلیغات اسلامی در بردسکن اشاره و تصریح کرد: در
صورت واگذاری زمین و کمک خیرین تمهیدات لازم را این سازمان دارد، در غیر آن باید
منتظر باشیم تا در صورت اختصاص اعتبارات دولتی و یا از طریق شهرستان، مجتمع فرهنگی و ساختمان سازمان تبلیغات در این شهرستان ساخته شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین صاحبقرانی گلستانی به فرا رسیدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری اشاره و اظهار کرد: روحانیون وظیفه تبیین اسلام ناب محمدی را دارند و نباید با جانبداری از افراد موقعیت خود را در این مسیر قرار دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای تاکید کرد و افزود: روحانیون و سازمان تبلیغات اسلامی تمامی تمهیدات خود را برای حضور حداکثری مردم در سطح شهر و روستا پای صندوق‌های رای و انجام این رسالت مهم به نحو احسن انجام می‌دهند.

وی بر همکاری روسای ادارات شهرستان های این سازمان با خبرنگاران و خبرگزاری‌ها تاکید کرد و ادامه داد: هرچه تعامل دو سویه رسانه و سازمان تبلیغات اسلامی بیشتر باشد این سازمان در رسیدن به اهداف خودش نزدیک‌تر می‌شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*