۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 25 ژوئن 2020 - 7:42
  • 324 بازدید

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه سنگر بودن مسجد به این معنی است که مسجد در میدان جهادی که امام جماعت تعریف می‌کند باید بتواند نقش ایفا کند، گفت: مسجد باید میدان دار مبارزه جنگ نرم باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ، به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت الاسلام هادی صاحبقرانی در مسجد جامع شهرک شهید رجایی مشهد در مراسم تجلیل از امام جماعت مسجد جامع شهید رجایی با اشاره به حدیث امام رضا (ع) مبنی بر رساندن زیبایی‌های کلام ایشان به مردم، اظهار کرد: یکی از خدمات زندگی حضرت رضا که به‌عنوان درس برای ما مطرح است مقوله جهاد با کیفیت جهاد دائمی خستگی ناپذیر‌ است‌.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: یکی از مولفه‌هایی که زندگی امروز بشر از آن کمی تهی شده است و البته در جامعه دینی ما پرچم آن بالا است مسئله جهاد است، انسان مجاهد انسانی است که درد دیگران بر درد خودش ترجیح دارد و در وسط میدان جهاد به دنبال حل مسائل مردم است و منافع خود را نمی‌بیند.

وی ادامه داد: امروز در مقام تکریم از یک مجاهد هستیم، کسی که منحصر به اقامه نماز جماعت صرف نیست، انتخاب حجت السلام شریفی به‌عنوان امام محله برتر کشور ناشی از نگاه امامین انقلابی است که یک امام جماعت باید امام جماعت بودن را شغل خود بداند، باید دغدغه‌های مردمی که اطراف مسجد زندگی می‌کنند را رفع کند و پیگیر امور آنها باشد.

حجت الاسلام صاحبقرانی گفت: سپهبد شهید سلیمانی در جمع ائمه‌ جماعات کشور تأکید داشتند کسی که امام جماعت می‌شود باید نسبت به محله پیرامون خود توجه و دغدغه داشته باشد، این مسأله سیره سلف صالح ماست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه مسئله امام محله یک مسئله نو پدید نیست، بلکه یک مسئله فراموش شده است، افزود: مسجد دارالخلافه اهل بیت برای حل مشکلات مردم و تعظیم شعائر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: پیغمبر در بدو ورود به یثرب اولین اقدامشان ساخت مسجد بود، خود به عنوان راهبر برای ساخت مسجد عمل کرد.

حجت الاسلام صاحبقرانی ادامه داد: مدل حکمرانی در حکومت اسلامی با محوریت مسجد محقق می‌شود، چنانچه در یک محله آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی بخواهد رفع شود باید با رهبری امام جماعت باشد، تمام تشکل‌ها در دل مسجد باید ذیل امام جماعت به‌عنوان بازوهای امام در خدمت محل باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: امروز مسئله‌های بزرگی در محور اقتصاد داریم که با محوریت مسجد حل می‌شود، امام راحل گفت مسجد سنگر است که نباید خالی شود.

وی با اشاره به اینکه سنگر بودن مسجد به این معنی است که مسجد در میدان جهادی که امام جماعت تعریف می‌کند باید بتواند نقش ایفا کند، گفت: مسجد باید میدان دار مبارزه جنگ نرم باشد.

حجت الاسلام صاحبقرانی افزود: چنانچه جنگ تمام عیار اقتصادی شکل بگیرد مسجد باید راهبر حل مسائل اقتصادی باشد اگر جنگ‌های ترکیبی روی دهد مسجد باید در وسط میدان جهاد باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: مسجد انتصاب از عالم ملکوت دارد و مکانی مورد عنایت پروردگار است فردی که به عنوان امام جماعت قرار می‌گیرد باید نسبت به اتفاقات محله خود دغدغه داشته باشد و خود را مسئول بداند.

وی گفت: امروز موج تاثیرگذاری مسجد در محله شکل گرفته، ما در مشهد ۵۰ مسجد فعال که در مسیر اقامه حق و دین هستند را شناسایی کردیم.

حجت الاسلام صاحبقرانی با اشاره به پویایی دین اسلام، گفت: مسجد یک عنصر تاثیرگذار در ناحیه فرهنگ است امروز مسجد نباید از رسانه غفلت کند مسجد باید تریبون حق خواهی و مطالبه گری باشد به نفع مردم و پرچم داری مطالبه گری داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: چنانچه مسئولی کم کاری کرد باید بداند که مسجد مطالبه گر حقوق مردم است بدون پشتوانه مردمی اتفاقی نخواهد افتاد ولی چنانچه مجموعه‌ای از مطالبات مردمی در دست مطالبه گر باشد آن مطالبه محقق خواهد شد.

وی با اشاره به سخنان امام خمینی در خصوص انقلاب اسلامی و حمایت از قشر مستضعف، گفت: انقلاب برای مردم است، تا شما پای انقلاب باشید کسی به انقلاب نمی‌تواند تعرض کند دشمن بارها با ظرفیت‌های مختلف متعرض شد به کشور ما و نفوذ کرد، اما نتوانستند کاری از پیش ببرند.

صاحبقرانی متذکر شد: دشمنان ما فهمیده‌اند که باید سراغ مردم بروند با پوشش مردمی و سوءاستفاده از مطالبات مردمی، بنابراین مسجد باید محل حل مسئله های مردم باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: هیئت امنای مسجد باید امین دردهای مردم باشند پایگاه بسیج مسجد وظیفه اش بسیج کردن ظرفیت های مسجد برای تحقق مطالبات به حق مردم است هیئتی که در مسجد شکل می‌گیرد باید نسبت به مسائل مردم دغدغه داشته باشد.

وی افزود: امسال در مجموعه هیئات مذهبی در رزمایش مواسات تعداد ۳ میلیون غذا توسط هیئات مساجد طبخ و توزیع شد.

صاحبقرانی گفت: امام مسجد باید ظرفیت های مسجد و محله را بشناسد و اشراف به محله داشته باشد تا مسائل آن محله حل شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: مسجد می‌تواند به عنوان یک حکومت محلی باشد که مدل زمان پیامبر و امیرالمؤمنین است.

وی گفت: این همه پرونده در دادگاه‌ها می‌تواند به وسیله مساجد و ریش سفیدی امام جماعت رفع شود و مشکلات مردم با محوریت مسجد می‌تواند از مسیر دادگاه به دور باشد.

صاحبقرانی ادامه داد: امشب ما جمع شدیم تا از برادر شریفی تقدیر کنیم، دغدغه ایشان دغدغه محله و منطقه است و ما وظیفه داریم به‌عنوان خادم این مجموعه عزیز ( امامان محله ) خدمت گذاری کنیم و شریفی را به‌عنوان برترین امام محله انتخاب کرده و ضمن تجلیل او را به عنوان الگو به سایر ائمه جماعات معرفی کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: تجربیات شریفی به صورت کتاب در اختیار سایر ائمه جماعات قرار خواهد گرفت و بزودی مستندی از ایشان در صدا و سیما پخش خواهد شد که در مرحله آماده سازی آنها هستیم

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*