۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 10 فوریه 2020 - 7:59
  • 61 بازدید
مقابله با جریان‌های افراطی نیاز امروز جهان اسلام است

معاون فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گفت: وحدت امت اسلامی و مقابله با جریان های افراطی نیاز امروز جهان اسلام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ، به نقل از  خبرنگار مهر، حجت الاسلام یوسف مهربان در کنگره بانوی آفتاب در تایباد با بیان اینکه امام راحل (ره) چهره سیاسی بسیار پر رنگی دارند، اظهار کرد: ما نباید از چهره عرفاتی ایشان غافل شویم. دیوان اشعار حضرت امام (ره)، بسیار عاشقانه و عارفانه است و نشان از جایگاه هنر در نگاه ایشان دارد.

وی بیان کرد: جامعه هنری باید در پژوهشی، نگاه حضرت امام (ره) به موضوع هنر را بررسی کنند و به عنوان چراغ راه برای هنرمندان عرضه کنند. البته پیشنهاد می‌کنم حتماً دیوان اشعار امام خمینی (ره) را مطالعه کنند تا ببینند چطور عاشقانه خدای خود را به زبان شعر، توصیف و تمجید می‌کند.

مهربان در خصوص رسالت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت، گفت: رسالت خود را در یک جمله تعریف کردیم، «» تلاش در جهت تقویت باور تقریب در امت اسلامی»؛ بنابراین هرکس در مقابل اتحاد امت اسلامی قدم بردارد، ما در مقابل آن ایستاده‌ایم.

وی با اشاره به ارادت شعرای اهل سنت به اهل بیت (ع)، از شعرای تسنن و تشیع خواست که در حوزه وحدت از نظر کمی و کیفی آثار متعددی خلق کنند و بیان کرد: آمادگی داریم این آثار را به چاپ برسانیم، چرا که وحدت امت اسلامی و مقابله با جریان‌های افراطی، نیاز امروز جهان اسلام است.

گفتنی است، در مراسم کنگره بانوی آفتاب، اشعار و مقالات منتخب به ارائه آثار خود پرداختند و در پایان از برگزیدگان بخش‌های شعر و مقاله نویسی تجلیل شد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*