۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » شهرستانها
  • 08 سپتامبر 2019 - 10:09
  • 329 بازدید
نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت در تایباد برگزار شد
نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت در تایباد برگزار شد

نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت در تایباد برگزار شد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد از برگزاری نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت در این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی اصغر علیپور رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد گفت: نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت به مناسبت ایام عزاداری و سوگواری سرور و سالار […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد از برگزاری نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی اصغر علیپور رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد گفت: نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت به مناسبت ایام عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت أبا عبدالله الحسین (ع) با حضور ائمه جمعه و جماعات، علمای شیعه و اهل سنت و جمعی از مسئولین در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام حسین ملکی امام جمعه تایباد با بیان اینکه نشست های این چنینی که علما در مسائل مختلف فرهنگی، اجتماعی هم اندیشی داشته باشند، ارزشمند است، اظهار کرد: یکی از تفاوت های پدیده های طبیعی با اجتماعی، تک ماهیتی بودن آنهاست؛ انسان مقدس ترین کالا در بازار هستی است، دو امتیاز دارد، عقل و منطق.

وی ادامه داد: انسان چون عاقل است بهره می برد و چون منطق دارد، بهره می رساند، ضمن اینکه می‌تواند چند ماهیتی باشد، هم خوی فرشته خویی دارد هم شیطانی.

مولوی غلامنبی توکلی امام جمعه اهل سنت تایباد، با بیان اینکه در جامعه ای که حاکمی چون یزید داشته باشد، رویدادهایی چون شهادت امام حسین علیه السلام در آن وجود دارد، مطرح کرد: یزید به شهادت تمام مورخان، شخصیتی دنیاپرست بود که احکام دین تحت الشعاع دنیا پرستی قرار گرفته بود.

مولوی عبدالرسول جوهرچی، خطیب‌ جمعه روستای استای، محبت، اطاعت و وحدت را سه نکته مهم امروز دانست و گفت: ما اهل سنت محبت اهل بیت علیهم السلام جزو ایمان ماست، نمازها و خطبه و کتاب های ما گواه همین است.

محسن سیاح، فرماندار شهرستان تایباد در این جلسه هم اندیشی گفت: تایباد یک ظرفیت ارزشمند فرهنگی دارد و بر همین اساس بنا داریم پارلمان مشورتی علمای تسنن و تشیع با رویکرد توسعه فرهنگی و اقتصادی تشکیل داده تا از نظریات ارزشمند عزیزان بهره بگیریم.

وی گفت: تلاش می‌کنیم جلسات این پارلمان را بصورت فصلی برگزار کنیم و بتوانیم تصمیمات ارزشمندی با کمک هم برای توسعه و آبادانی شهرستان بگیریم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*