۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » شهرستانها
  • 08 سپتامبر 2019 - 10:11
  • 280 بازدید
هیئت‌ های مذهبی باید از مدیریت‌های سنتی فاصله بگیرند
هیئت‌ های مذهبی باید از مدیریت‌های سنتی فاصله بگیرند

هیئت‌ های مذهبی باید از مدیریت‌های سنتی فاصله بگیرند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر از ضرورت فاصله گرفتن هیئات مذهبی از مدیریت های سنتی و استفاده از ظرفیت هیئات مذهبی در طول سال خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌ الاسلام صداقتی رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر در گفتگو با روابط عمومی از ضرورت فاصله گرفتن هیئات مذهبی […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر از ضرورت فاصله گرفتن هیئات مذهبی از مدیریت های سنتی و استفاده از ظرفیت هیئات مذهبی در طول سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌ الاسلام صداقتی رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر در گفتگو با روابط عمومی از ضرورت فاصله گرفتن هیئات مذهبی از مدیریت های سنتی و استفاده از ظرفیت هیئات مذهبی در طول سال خبر داد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر با بیان اینکه طبق سال‌های گذشته ماه محرم و صفر در اولویت کارها قرار دارد و از قبل برنامه‌ ریزی‎‌های ویژه‌ای در این خصوص انجام می‌شود، گفت: در سطح شهرستان‌های کاشمر و خلیل‌‍ آباد ۳۰۰ هیئت مذهبی وجود دارد که از این تعداد ۱۶۰ هیئت در کاشمر و روستاهای اطراف، ۷۰ هیئت در شهرستان خلیل‌آباد و ۷۰ هیئت دیگر در بخش کوهسرخ هستند.

حجت‌الاسلام صداقتی گفت: برای آماده‌سازی هیئت‌ های مذهبی در سطح دو شهرستان کاشمر و خلیل‌آباد جهت ماه محرم جلساتی برگزار شده که همایش طلایه‌داران با حضور ۱۵۰ نفر از مبلغین و مبلغات دو شهرستان و مسئولان هیئت‌های مذهبی در مکتب حضرت نرجس (س) کاشمر، برگزاری کلاس آموزشی نسبت به مسائلی که در دهه اول محرم باید مطرح شود، نشست توجیهی مسئولان هیئت‌ها و مداحان شهرستان خلیل‌آباد با حضور ۱۰۰ نفر، دعوت تمامی هیئت‌های مذهبی برای شرکت در همایش لبیک یاحسین از جمله آن برنامه‌ها بوده است.

وی از اعزام ۴۰ نفر از مبلغین و مبلغات در دهه اول محرم خبر داد و گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره لزوم توجه به نقش خانواده و اهمیت تلاش هیئات در این زمینه، با مشارکت ‌و هم‌اندیشی جامعه ‌بزرگ ‌فعالان ‌هیئت، شعار «بنفسی انت و اهلی و مالی» به‌عنوان شعار مشترک هیئت‌های مذهبی در ماه محرم ۱۴۴۱ اعلام شده و در این زمینه به جامعه روحانیون تأکید شده منبرهایشان در محورهای اجتماعی به خصوص محور خانواده باشد تا ظرفیت خانواده اسلامی احیا شود؛ همچنین از هیئت‌ های مذهبی خواسته شده فضاسازی و انتخاب شعارها برمبنای موضوع خانواده باشد.

حجت‌الاسلام صداقتی در ادامه با تأکید بر اینکه هیئت‌های مذهبی باید از مدیریت‌های سنتی فاصله بگیرند و از ظرفیت هیئت در طی سال نیز استفاده کنند و منحصر به دهه محرم و یا ایام خاصی نباشد، افزود: هیئت‌های مذهبی در طول سال باید خدمات فرهنگی ارائه دهند و باید تلاش کنیم تا با برنامه ریزی فرهنگی و مذهبی ارتباط بین نوجوانان و جوانان با هیئات مذهبی در طول سال نیز تداوم یابد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*