۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اطلاعیه » خبر یک
  • 29 آگوست 2019 - 10:32
  • 275 بازدید
پیاده‌سازی فقه عملی با حضور روحانیت در اجتماع محقق می‌شود
پیاده‌سازی فقه عملی با حضور روحانیت در اجتماع محقق می‌شود

پیاده‌سازی فقه عملی با حضور روحانیت در اجتماع محقق می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: روحانیت و حوزه‌ها با بسترسازی آینده انقلاب، زمینه پیاده‌سازی فقه عملی اسلام را در جهان فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی، در همایش طلایه‌داران هدایت محرم‌الحرام شهرستان قوچان ضمن اشاره به وظایف روحانیت بر مبنای منشور امام راحل، اظهار کرد: یکی از وظایف روحانیت، مبارزه با خرافات و انحرافات است به طوری که وقتی رضاخان با نقشه های زیاد، بدنبال تعطیلی هیئت‌ها بود اما نتوانست موفق شود، جریانی به وجود آمد تا با تحریف در واژه‌های اسلام ناب و قیام و جهاد، برخی را به سوی هیئت‌های سکولار پیش ببرد.

وی در ادامه افزود: در سطوح مردمی و مسئولان نیز این جریان نفوذ به ‌وضوح مشاهده می‌شود که افرادی دلبسته به ایران اسلامی نیستند و از ابتدا نیز بنا داشتند با ضربه زدن به انقلاب، اراده مردم را نیز سلب کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در خصوص بیانیه گام دوم، اظهار کرد: نیاز است روحانیت و حوزه‌ها نبض تفکر و جامعه را به دست بگیرند و با بسترسازی آینده انقلاب، زمینه پیاده‌سازی فقه عملی اسلام را در جهان فراهم کنند.

وی، علما را میراث انبیاء دانست و گفت: رسالت انبیاء، اقامه حکومت توحیدی و مبارزه با استکبار است؛ به طوری که امروز در جامعه اسلامی نیاز به نیروی انقلابی و پای کار برای تحقق اسلام و انقلاب داریم.

حجت‌الاسلام صاحبقرانی، وحدت گفتمانی و رویه را در مبانی اسلام ناب یک ضرورت برشمرد و گفت: دشمن در این چهل سال اخیر از روش‌های مختلف برای ضربه زدن استفاده می کند، که اگر امروز وحدت گفتمانی و وحدت رویه در مبانی اسلام ناب نداشته باشیم، روش گفتمانی دشمن مؤثر بوده و روش ما خنثی می‌شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف دشمن تخریب سلول‌های بنیادی خانواده‌ها است؛ بنابراین اگر جامعه‌ای پویا می خواهیم، باید خانواده محور اصلی آن باشد تا سبب مستحکم شدن جامعه شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، ضمن توصیه به خواندن گام دوم انقلاب و ضرورت تبیین آن بین مردم، گفت: با مدل اقتصاد مقاومتی می توانیم مسائل معیشتی مردم را حل کنیم و با همدل شدن هیئت‌ها، طلاب و مبلغان می توانیم از بحران عبور کرده و با رقم زدن حکومت توحیدی، زمینه ظهور حضرت را فراهم کنیم.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام محمد علی دستجردی، امام جمعه قوچان بیان کرد: فرصتی که در ایام ماه محرم در اختیار مبلغان قرار دارد، کمک می‌کند تا به مسئله خانواده بیشتر پرداخته شود.

وی با اشاره به تغییر سبک زندگی در عصر حاضر، افزود: اگر به سبک زندگی توجه نکنیم، خانواده خوبی نخواهیم داشت.

امام جمعه قوچان با بیان این که در داخل کشور نیز به بهانه‌های مختلف خانواده مورد هدف قرار داده شده است، بیان کرد: متأسفانه به بهانه حمایت از خانم‌ها و خانواده، مجلس شورای اسلامی، موضوعاتی را مصوب می‌کند که تحکیم خانواده مورد هدف قرار می‌گیرد و امروز می‌بینیم که حضور یک روحانی در کنار خانواده، اثرگذاری به مراتب بالاتری را در جامعه دارد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*