۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 17 می 2020 - 10:08
  • 65 بازدید

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: کیفیت بسیار بالای برگزاری مراسم شبهای قدر و رعایت تمامی اصول بهداشتی نشان دهنده قانون پذیری و فرهیختگی مومنین است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی جلالی، معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به حفظ مسائل بهداشتی در مراسم شب‌های قدر اظهار داشت: شب‌های قدر، صحنه نقش‌آفرینی مردم در اجرای پروتکل‌های بهداشتی بود.

وی افزود: قانون پذیری و بسیج شوندگی مردم مؤمن که در بزنگاه‌های مختلف در خدمت اهداف اسلامی بود؛ در اجرای مسائل بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این شب‌ها نیز خود را به‌خوبی نشان داد که این اهتمام قابل د‌تقدیر است.

جلالی، با اشاره به گزارش‌ها و اخبار دریافت شده از سطح کشور، افزود: طی ویدئو کنفرانسی که با ادارات کل استان‌های سراسر کشور داشتیم، با خبر شدیم مراسم‌ معنوی شب‌های قدر به‌خوبی برگزار شد و کمترین ناهماهنگی و تداخلی نیز وجود نداشت که جا دارد از مردم فهیم، مؤمن و انقلابی تشکر کنیم.

*بسته ماندن مساجد با این سطح از قانون پذیری توجیهی ندارد

وی در مورد ادامه بازگشایی مساجد هم گفت: تجربه برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر به ما نشان داد که بازگشایی مساجد نیز مانعی ندارد و مردم به‌خوبی می‌توانند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند چراکه کیفیت برگزاری مراسم‌های مذهبی مؤید این خواست به‌حق مردم بود و موضوع بازگشایی مساجد می‌تواند ادامه داشته باشد و ضرورتی به بسته بودن مساجد، اماکن مقدسه و متبرکه نیست.
معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شب‌های قدر این نوید را به ما می‌دهد که مراعات و انجام پروتکل‌های بهداشتی در این اماکن نسبت به سایر مکان‌های دیگر نظیر اتوبوس‌ها، متروها، پاساژها و بازارها بیشتر انجام می‌شود.
وی با اشاره به محاسن و برکات مساجد در بحران‌ها عنوان داشت: وجود معارف اسلامی و حضور در مساجد و اماکن مقدسه و متبرکه علاوه بر تهدید نبودن آن‌ها؛ به بهداشت معنوی مردم نیز کمک می‌کند.
جلالی افزود: در ماه‌های گذشته که مساجد، تکایا و حسینیه‌ها بسته بودند و محدودیت حضور اجتماعی در آن وجود داشت اما آن‌ها به‌عنوان پایگاه هم‌افزایی مردمی، در بحران کرونا نقش‌آفرینی کردند که باعث شده بود فضای همدلی و مواسات در مردم ایجاد شود.وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد مساجد، تکایا و حسینیه‌ها به‌عنوان پایگاه‌های مردمی در مواجهه با بحران‌ها می‌تواند بازبماند و تقویت شود و با دعای مردم خیرخواه و متدین ایران اسلامی و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر همه مجاهدان اعم از بسیجیان، گروه‌های جهادی و همه مردم فهیم، شر این ویروس منحوس کنده شود.

جلالی از همه مردم با ایمان، هیئات، طلاب جهادی و گروه‌های جهادی که با نقش‌آفرینی مجاهدانه در برگزاری باشکوه مراسم‌های احیای شب‌های قدر حضور داشتند، قدردانی کرد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*