نهم دی ماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت

دسته: مقالات پرسنل
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۸ دی ۱۳۹۵

نهضت خدامحورانه مردم ایران اسلامی با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی با رهبری داهیانه پیر جماران، حضرت امام خمینی(ره) از سال ۱۳۴۲ شروع و در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید.

از همان اوان شکل گیری این نهضت و انقلاب، یک جریان در پی ضربه زدن به آن در سطح داخلی و خارجی بود. در سطح خارجی آمریکا، انگلیس و…. و در سطح داخلی نیز عناصر نفوذی و فریب خورده.

هدف اصلی دشمن در این جریان، نابودی اسلام و انقلاب اسلامی بود؛ اما حضرت امام خمینی(ره) این جریان را به خوبی می شناخت  و با ارائه بصیرت انقلابی و فکری به مردم عزیز ایران اسلامی، انقلاب را از خطر بدخواهان مصون می داشت.

دشمن توسط نیروهای نفوذی خود در داخل و خارج کشور، جریان براندازی نظام را ادامه می داد و به همین منظور حادثه ۸ سال دفاع مقدس را طراحی و اجرا کرد. در این عرصه، مردم سلحشور و همیشه در صحنه با وحدت و یکدلی از عقیده، وطن و آرمان های خود دفاع نمودند و به پیروزی رسیدند.

با رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی، دشمنان انقلاب، تصور می کردند که کِشتی انقلاب به گِل خواهد نشست اما با انتخاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به عنوان رهبر جامعه اسلامی، از سوی مجلس خبرگان رهبری، راه امام و انقلاب اسلامی توسط ایشان و مردم ادامه یافت و نقشه های شوم دشمن نقش برآب شد.

دشمن در بُعد نظامی که مغلوب مردم عزیز شده بود؛ جنگ نرم و اثر گذاری روی فکر و اندیشه مردم و سست کردن عقاید مردم را در دستور کار قرار داد.

عاشورا زدایی، حماسه زدایی، ترویج فرهنگ و تفکر غربی، پی گیری و پی ریزی فتنه و تضعیف جریان امام و رهبری و تقویت جریان غرب گرا از مسائلی بود که دشمن آگاهانه دنبال می کرد به گونه ای که در این راستا، ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای(حفظه الله) از تعابیری چون تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و حتی قتل عام فرهنگی استفاده نمودند.

دشمن هم چنان به فعالیت براندازانه خود ادامه می داد تا توسط نیروهای نفوذی خود در داخل کشور، بعضی از پست های کلیدی به عناصر وابسته به بیگانه که اهل تسامح و تساهل بودند؛ سپرده شد.

اما از آن جا که  حافظ ایران اسلامی، امام عصر (عج) است، بازگشت به گفتمان امام و انقلاب و تقویت این گفتمان قوت گرفت و نیروهای انقلابی، پیدا و پنهان از حریم ولایت و انقلاب اسلامی دفاع نمودند و دژخیمان نیز به رویه غلط خود در دشمنی با مردم ایران، ادامه می داد به گونه ای که با نزدیک شدن انتخابات دهم ریاست جمهوری اسلامی ایران، با تمام ابزار و قدرت و با در اختیار گرفتن رسانه ها و فضای تبلیغاتی در پی ایجاد یک فتنه بزرگ برآمد.

کسانی که ۳۰ سال پای صندوق های رأی نیامده بودند؛ مدعی دموکراسی و مردم گرایی و مدعی حق انتخاب و حق رأی مردم شدند. توهین و نشر شایعه تقلب در انتخابات قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، دامن زدن به اختلاف سلیقه های سیاسی، بزرگ جلوه دادن اختلافات قومی و مذهبی و… از ترفندهای بدخواهان نظام در این فتنه بود.

بعد از برگزاری انتخابات و شکست کاندیدای مورد نظر و حمایت دشمن، فریاد سران فتنه و هوادارانشان گوش زمین و زمان را کر کرد و رفتارهای غیر قانونی و خلاف مصالح نظام و اسلام به وقوع پیوست.

اینان، گستاخی و بی شرمی را به جایی رساندند که روز عاشورا، پرچم امام حسین(ع) را آتش زدند و به ساحت مقدس فرزند رسول خدا (ص) خیانت و اهانت کردند.

حریم ولایت و رهبری را شکستند. با امت و ولایت درافتادند. عملاً ثابت کردند که مخالف ماندگاری انقلاب اسلامی هستند. بصیرت خود را ازدست دادند. خلاف مصالح نظام عمل کردند. مسایل شخصی را به مسایل ملی ترجیح دادند. به ظاهر خود را دوستان انقلاب معرفی می کردند اما عملاً همراه بدخواهان انقلاب بودند. به شهدا و ایثارگران انقلاب ظلم روا داشتند. در صف سپاهیان شیطان قرار گرفتند. گمراه و غافل شدند. حساب خود را از حساب دشمن جدا نکردند. برای دنیا و به دست آوردن دنیا، همگامی با ولایت را رها کردند و همراهی با دشمنان ولایت را پسندیدند اما غافل بودند که خداوند یار و پشتیبان انقلاب اسلامی است و حادثه ۹ دی ماه ۱۳۸۸ رقم خورد.

راهپیمایی بصیرت مدارانه ملت بزرگ ایران در دفاع از حریم عاشورا و ولایت در نهم  دی ۸۸  اتفاق افتاد.

نهم دی ماه، روز ماندگار تاریخ انقلاب اسلامی است.

روز خروش مردم بزرگوار ایران در برابر حرمت شکنی های غافلان و وابستگان به دشمنان است.

نهم دی ماه، نماد وحدت، دشمن شناسی و وقت شناسی ملت ایران است و نقطه عطفی در تاریخ این کشور کهن است.

روز پیروزی لشکر خدا و حزب الله در برابر لشکر شیطان است.

نهم دی ماه، روز تأیید مشروعیت سیاسی جمهوری اسلامی ایران است.

روز عملیاتی شدن پیام جاوید حضرت امام (ره)  توسط سربازان امام(ره) است که فرمودند:

” پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.”

نهم دی ماه، روز قبولی دوباره دانشجویان دانشگاه عاشورا است. دانشجویانی که آزادی و آزادگی، عدالت و انصاف، برابری و برادری، استکبار ستیزی و ظلم ستیزی و دفاع از حق و حقانیت را از پیر و مراد خود خمینی کبیر(ره) در مکتب امام حسین(ع) آموخته بودند.

نهم دی ماه ۸۸، تکرار ۲۲ بهمن ۵۷ و بیمه نامه انقلاب اسلامی از سوی کسانی بود که با کیاست، بصیرت و قانون گرایی گِرد ولایت گردیدند و نشان دادند از سیره حسینی(ع) و رهبری امام خامنه ای (حفطه الله) حمایت عملی می کنند.

نهم دی ماه، روز بیعت بود با ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) و اعلام انزجار از بدخواهانی که فریب دشمن را خوردند و قصد فریب مردم را داشتند.

نهم دی ماه، روز باور ” یدالله فوق ایدیهم ” بود. روز بروز ایمان الهی و آشکار شدن قدرت بسیجیان خمینی(ره) در مقابل دشمنان خامنه ای(حفظه الله) بود.

اما وظیفه امروز ملت بصیر ایران چیست؟

کسب بصیرت بیشتر، دشمن شناسی، استکبار ستیزی، دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی، تبعیت از ولایت و حفظ وحدت اسلامی وظیفه هر ایرانی است؛ چرا که عمل به این آموزه ها ضامن بقای اسلام و مسلمین است.

شکر الله شیعه نامی شدیم

اهل جمهوری اسلامی شدیم

از خمینی، درس عشق آموختیم

در تنور جبهه و جنگ سوختیم

بیعتی کردیم با سید علی

راه حق، در قول و فعلش منجلی

بیعت ما دوستان عین ولاست

زاده زهرا، علی، روح خداست

عده ای از همرهان، جاهل شدند

در حمایت از علی، کاهل شدند

خاک شهر کوفه بر سرهایتان

پس چه شد ایمان و باورهایتان

پشت بر زهرا و مولا کرده اید؟

هیچ شرم از شهیدان کرده اید؟

چاره ای مارا نباشد جز وفاق

جنگ مرصاد است پایان نفاق

نایب مهدی، ولی داریم و بس

مسلمین، سید علی داریم و بس.

هاشم بهرامی نیا

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تربت جام

 

 

 


نوشته شده توسط:modirs - 747 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 506
برچسب ها:
دیدگاه ها