رونق فعالیت‌های قرآنی با حمایت خیران

دسته: اخبار در رسانه ها
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲ شهریور ۱۳۹۶
رونق فعالیت‌های قرآنی با حمایت خیران

مسئول اداره تبلیغات اسلامی سبزوار با بیان اینکه بودجه‌های دولتی کفاف فعالیت‌های قرآنی را نمی‌دهد، اظهار کرد: برای کار بیشتر در زمینه قرآن و رونق گرفتن فعالیت‌های قرآنی نیازمند حمایت خیران هستیم.

حجت‌الاسلام سیدمحمدجواد سجادی‌نژاد، مسئول اداره تبلیغات اسلامی سبزوار در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، با بیان اینکه بودجه‌های دولتی کفاف فعالیت‌های قرآنی را نمی‌دهد، اظهار کرد: برای کار بیشتر در زمینه قرآن و رونق گرفتن فعالیت‌های قرآنی نیازمند حمایت خیران هستیم.
وی اضافه کرد: در حال حاضر حمایت از خانه‌های قرآنی ضعیف و در جلسات مشترکی که با مسئولان این خانه‌های قرآن داشتیم، پای صحبت‌ها و بیان مشکلات آن‌ها نشسته‌ایم و می‌دانیم خواسته‌های آن‌ها چیست ولی در کمک‌های دولتی محدودیت داریم و اعتباراتی که از استان می‌رسد، خیلی محدود و در قالب فعالیت‌های ذکر شده است.
وی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۵ یکی از خیران سبزواری قول دادند چهار نفر از حافظان کل قرآن را به سفر عتبات عالیات بفرستند، تصریح کرد: این موضوع در یکی از جلسات بانوان قرآنی مطرح کردیم و چهار نفر از حافظان قرآنی که توانسته بودند در مدت یکسال کل قرآن را حفظ کنند، برای دریافت جوایزشان در سال جاری به اداره مراجعه کردند.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی سبزوار گفت: بعد از آزمونی که برگزار شد، هر چهار نفر توانستند نمره قبولی را کسب کنند و در سه نوبت برای زیارت قبور ائمه اطهار(ع) در کشور عراق توسط همان خیر اعزام شدند.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی سبزوار با بیان اینکه یکی از حافظان کل قرآن هم اکنون به همراه خیر مربوطه در سفر زیارت عتبات و عالیات است، ادامه داد: اگر برای فعالیت‌های قرآنی مربیان و قران آموزان را تشویق کنیم، مراکز قرآنی را تجهیز کنیم و محتوای آموزشی مناسبی در اختیار فعالان قرآنی قرار بدهیم، قطعا نتیجه خوبی دریافت خواهیم کرد.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 149
برچسب ها:
دیدگاه ها