اعزام ۱۶ کاروان زائران پیاده مه ولات به مشهد الرضا

دسته: ویژه شهرستانها
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۱ آبان ۱۳۹۶
اعزام ۱۶ کاروان زائران پیاده مه ولات به مشهد الرضا

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات از اعزام ۱۶ کاروان زائران پیاده مه ولات به مشهد الرضا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات گفت: کاروان های پیاده حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از مه ولات به مشهد مقدس اعزام می شوند.

حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی از اعزام ۱۴ کاروان پیاده برادران، یک کاروان دوچرخه سوار و یک کاروان ویژه خواهران همزمان با روز اربعین امام حسین (ع) از مه ولات خبر داد و گفت: همه ساله کاروان های پیاده علی بن موسی الرضا(ع) مه ولات جهت شرکت در مراسم عزاداری روزهای پایانی صفر به مشهد مقدس اعزام می شوند.

وی افزود: امسال نیز ۱۴کاروان پیاده، یک کاروان دوچرخه سواری و یک کاروان ویژه خواهران از روز اربعین حرکت خود را از مه ولات آغاز کرده و مسافت ۲۰۰ کیلومتری را به سمت مشهد طی خواهند کرد.

فاطمی تصریح کرد: برای تمامی کاروان ها مجوز تردد صادر شده و با هماهنگی دستگاه های مرتبط از جمله پلیس راه، اورژانس و هلال احمر، تمامی اقدامات امنیتی و حفاظتی در طی مسیر حوزه استحفاظی مه ولات تا مشهد صورت می پذیرد و نیز محل های اسکان این کاروان ها از لحاظ ایمنی کنترل می‌شود.

وی بیان کرد: کاروان های پیاده متشکل از دو بخش مرکزی و بالا مه ولات است و فقط کاروان هایی حق تردد در مسیر را دارند که دارای مجوز و جهت بیمه تمامی اعضا اقدام شده باشد.

حجت‌الاسلام فاطمی افزود: جلسه ای آموزشی برای مسئولان کاروان ها برگزار شده و همه مسئولان نسبت به رعایت نکات ایمنی و امنیتی و سایر مباحث توجیه خواهند شد و همه کاروان ها دارای رابط فرهنگی و روحانی حوزه علمیه مه ولات می باشند و روحانیون طرح هجرت نیز در این امر ما را یاری خواهند کرد.

وی در پایان تاکید کرد: تذکرات امنیتی در قالب بسته های فرهنگی به کاروان های پیاده همچون سال های گذشته اهدا شده و مواردی که حساسیت ویژه ای داشته برای زائران پیاده طراحی شده که در طول مسیر به کارگیری می‌شود.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 125
برچسب ها:
دیدگاه ها