تمهیدات لازم برای پذیرایی از زائران پیاده امام رضا علیه السلام

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۲ آبان ۱۳۹۶
تمهیدات لازم برای پذیرایی از زائران پیاده امام رضا علیه السلام

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: تمهیدات لازم برای پذیرایی و اسکان زائران پیاده امام هشتم (ع) در نظر گرفته شده است.

کاروان های پیاده این روزها به منظور شرکت در مراسم شهادت امام رضا(ع) پیاده روی خود را از شهرهای مختلف به سمت مشهد آغاز کرده اند و شرکت کنندگان در این مراسم معنوی تلاش می‌کنند تا توشه ای از این سفر برای خود برچینند.
یکی از نهادهایی که در خدمت رسانی به زائران پیاده اقدامات زیادی را به انجام رسانده سازمان تبلیغات اسلامی است که با توجه به ظرفیت های مردمی خود از جمله شورای هیئت های مذهبی تدارک خوبی را برای رفاه حال زائران اندیشیده است.
به منظور آگاهی از اقدامات این سازمان در خدمت رسانی به زائران پیاده دهه پایانی صفر گفتگویی را با حجت‌الاسلام کاظم لطفیان، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی انجام دادیم.

به‌عنوان سوال نخست بفرمایید اولین گروه از زائران پیاده چه زمانی وارد مشهد می شوند؟
حرکت کاروان زائران پیاده از چند روز پیش آغاز شده و با توجه به بازدیدی که از محور ملک آباد انجام شد، زائران پیاده به طور تدریجی در حال ورود به مشهد هستند.

چه تدارکی برای پذیرایی از زائران در راه ها در نظر گرفته شده است؟

ایستگاه های صلواتی توسط هیئات مذهبی و مردم میهمان نواز سراسر کشور در راه های منتهی به مشهد دایر شده که در حال پذیرایی از زائران پیاده امام هشتم (ع) هستند و جلوه های خدمت رسانی به زائران در همه قسمت های این ایستگاه های قابل مشاهده است.
به نظرم با وجود این شتاب مطلوب و رقابت مثبت و سازنده ای که در میان ایستگاه های صلواتی وجود دارد در بحث ارائه خدمات ما با هیچ مشکلی مواجه نخواهیم شد و با توجه به اوج بار شلوغی و ترافیکی جاده ها در چند روز آینده، تمهیدات لازم برای جلوگیری از ایجاد مشکلات در نظر گرفته شده است.

آیا با پلیس راهور برای حفظ امنیت کاروان های پیاده هماهنگی شده است؟

بله، اقدامات لازم در این خصوص انجام شده و محور ملک آباد به مشهد روز سه شنبه بسته خواهد شد و تنها وسایل نقلیه دارای مجوز، اجازه عبور از این محور را خواهند داشت و آرام همراه زائران پیاده حرکت خواهند کرد.

چه تدارکی برای اسکان زائران در نظر گرفته شده است؟

در بحث اسکان زائران نیز مشهد به ۱۰ منطقه تقسیم بندی شده و در هر منطقه هیئت های مذهبی و خیران اسکان و پذیرایی زائران چند کاروان پیاده را به عهده گرفته اند. حسینیه ها، مساجد، مدارس و منازل مسکونی بسیاری برای اسکان زائران پیاده امام هشتم (ع) در نظر گرفته شده است و همچنین حدود ۱۲۰ منزل مسکونی نیز آمادگی خود را برای استقبال و پذیرایی از زائران پیاده اعلام کرده اند.

چه خدمات دیگری قرار است به زائران ارائه شود؟

در تمامی مسیر های منتهی به مشهد ایستگاه های صلواتی به صورت فعال در حال پذیرایی و خدمت رسانی به زائران هستند و در شهرستان های خراسان رضوی برنامه ریزی در جهت ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغی به زائران پیاده امام هشتم(ع) در نظر گرفته شده است. خدمات بهداشتی و درمانی نیز در همه قسمت ها برای زائران در نظر گرفته شده و هم اکنون در ایستگاه های ورودی مشهد امکانات بهداشتی و درمانی مستقر شده و در حال خدمت رسانی به زائران هستند.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 130
برچسب ها:
دیدگاه ها