۹۰۰ زائر پیاده شیعه و اهل سنت شهرستان تایباد عازم مشهد مقدس شدند

دسته: ویژه شهرستانها
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۲ آبان ۱۳۹۶
۹۰۰ زائر پیاده شیعه و اهل سنت شهرستان تایباد عازم مشهد مقدس شدند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد از عزیمت ۹۰۰ زائر پیاده شهرستان تایباد به مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی اصغر علیپور رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد گفت: ۵ کاروان پیاده زیارتی متشکل از ۹۰۰ زائر از شهر و روستاهای تایباد در دهه آخر صفر و سالروز شهادت امام رضا (ع) به زیارت آن حضرت مشرّف شدند.

حجت‌الاسلام علیپور گفت: جلسات ستاد ساماندهی با حضور ادارات ذیربط و روحانیون و مدیران کاروان ها در سطح شهرستان های تایباد و باخرز جهت برنامه ریزی و هماهنگی کاروان های پیاده برگزار شد و از طرف مسئولان توضیحات و توصیه های لازم امنیتی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی و.. .. انجام شده است.

وی گفت: روحانیون مستقر، بومی و طرح هجرت شهرستان جهت پوشش تبلیغی و فرهنگی و مسائل و مباحث احکام و پاسخگوئی به سوالات شرعی و برپایی نماز جماعت و تبیین فرهنگ و آداب زیارت، این کاروان ها را تا مشهد مقدس همراهی می‌کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد همچنین به تشریح برنامه های اداره تبلیغات اسلامی تایباد ویژه کاروان های پیاده زیارتی پرداخت و گفت: هماهنگی و برنامه ریزی اعزام روحانی جهت اقامه نماز جماعت و بیان مسائل مذهبی و دینی، تمهید تهیه محتوای مناسب برای گوشی های همراه، برنامه ریزی بازدید مسئولان شهرستان از کاروان های پیاده و ارزیابی مباحث فرهنگی، سخنرانی روحانیون در جمع زائران پیاده و بیان فرهنگ زیارت، برگزاری مراسم عزاداری رحلت پیامبر (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) با همکاری روحانیون اعزامی و مداحان و تقدیر از فعالان و ممتازان مسابقات و برنامه های فرهنگی در کاروان های پیاده زیارتی از جمله این اقدامات خواهد بود.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 153
برچسب ها:
دیدگاه ها