برگزاری مراسم تجلیل از روحانیون کاروان های زائران پیاده نیشابور

دسته: ویژه شهرستانها
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۵ دی ۱۳۹۶

کارشناس فرهنگی و تبلیغ اداره تبلیغات اسلامی نیشابور از برگزاری مراسم تجلیل از روحانیون کاروان های زائران پیاده در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن درودی کارشناس فرهنگی و تبلیغ اداره تبلیغات اسلامی نیشابور گفت: مراسم تجلیل از روحانیون کاروان های زائران پیاده امام رضا علیه السلام، با حضور حجت‌الاسلام یعقوبی امام جمعه نیشابور، مهندس شیبانی معاون استاندار و فرماندار شهرستان، مبلغان طرح هجرت و مستقر و جمعی از مبلغات حوزه علمیه حضرت زهرا سلام الله علیها در محل نمازخانه اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم معنوی، حجت‌الاسلام جوانشیری رئیس اداره تبلیغات اسلامی نیشابور گزارشی را از فعالیت های فرهنگی و ساماندهی کاروان های زائران پیاده امام رضا علیه السلام بیان کرد.

در ادامه فرماندار نیشابور ضمن تقدیر از فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در راستای ساماندهی کاروان های زائران پیاده و اعزام مبلّغ گفت: کاروان پیاده‌ روی حرم امام رضا علیه السلام از بهترین مصادیق کار فرهنگی است و این اقدام برای تبیین معارف رضوی مطلوب است.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام یعقوبی با بیان اینکه ما در ایران هرچه داریم از برکت وجود امام رضا علیه السلام است اظهار کرد: دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی و وجود انسان‌های مؤمن در جامعه نتیجه محور قرار دادن حرم امام رضا علیه السلام در فعالیت‌ های فرهنگی است.

حجت‌الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت آمادگی روحی و معنوی برای شرکت در زیارت امام رضاعلیه السلام و رعایت آداب زیارت که در روایات هم بسیار به آن تأکید شده است اشاره کرد و گفت: برپایی کاروان پیاده‌روی در شکل‌گیری مراحل تدریجی توجه به زیارت امام رئوف و حضور با خشوع و توجه قلب در آن بارگاه نورانی بسیار کمک می‌کند.

در پایان این مراسم از ۷۰ نفر مبلغانی که در جمع کاروان های زائران پیاده امام رضا علیه السلام حضور داشتند تجلیل شد.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 30
برچسب ها:
دیدگاه ها