برگزاری اولین دوره آموزشی ارتقاء مهارت‌های قرآنی ویژه روحانیون مستقر خراسان رضوی

دسته: اخبار در رسانه ها
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۶ دی ۱۳۹۶
برگزاری اولین دوره آموزشی ارتقاء مهارت‌های قرآنی ویژه روحانیون مستقر خراسان رضوی

مسئول امور مبلغان و ائمه جماعات اداره‌کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از برگزاری اولین دوره آموزشی ارتقاء مهارت‌های قرآنی ویژه ۱۰۰ روحانی مستقر طرح هجرت در سراسر استان خبر داد.

حجت‌الاسلام حسینعلی رحمتی، مسئول امور مبلغان و ائمه جماعات اداره‌‌کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، گفت: اولین دوره آموزشی ارتقاء مهارت‌های قرآنی شامل روخوانی، روانخوانی و تجوید تخصصی ویژه روحانیون مستقر طرح هجرت خراسان رضوی، همزمان با ۲۸ دی‌ماه به مدت دو روز در اردوگاه باغرود شهرستان نیشابور برگزار می‌شود.
وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را توانمندسازی روحانیون برای تدریس قرآن و کسب مهارت در خصوص داوری مسابقات قرآن عنوان کرد و گفت: به منظور تسهیل در داوری مسابقات قرآن و برگزاری کلاس‌های آموزشی قرآن در سایر شهرستان‌ها این اقدام انجام شده است تا روحانیون مستقر نیز بتوانند این امور را عهده‌دار شوند.
مسئول امور مبلغان و ائمه جماعات اداره‌‌کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: دوره مقدماتی بین ۲۰۰ نفرازروحانیون مستقر برگزار می شود و پس از آزمون شفاهی تعداد ۱۰۰ نفر برگزیده خواهند شد و در این دوره حضور خواهند یافت.
رحمتی با بیان اینکه همچنین در پایان دوره آزمون شفاهی برگزار و به برگزیده‌ها گواهینامه اعطاء خواهد شد، ابراز کرد: برای منتخبان این دوره جلسات تخصصی‌تر با موضوعاتی شامل روش‌های داوری و شیوه‌های تدریس تدارک دیده شده است، ضمن اینکه به این روحانیون کتاب، لوح‌فشرده و نرم افزار با موضوعات مرتبط اهدا خواهد شد.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 102
برچسب ها:
دیدگاه ها