اجرای طرح روحانی مستقر و هجرت در روستاها باعث کاهش جرائم شده است

دسته: پیام ها , ویژه شهرستانها
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ بهمن ۱۳۹۶

دادستان بجستان گفت: روستاهایی که در آنها روحانی حضور دارد ورودی پرونده کمتری به مراجع قضایی داشته و این نشان دهند نقش روحانیون درکاهش جرائم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، سید محسن مهاجریان مقدم در نشست اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر بجستان که در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: خوشبختانه در قانون به شیوه ای عمل شده تا با خلاء قانونی روبه رو نباشیم و در راستای اجرای اصل ۸ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی سال ۹۴ اقدام به تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر کرده است.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی و اقدامات فرهنگی خوبی که در بجستان انجام شده در این شهر مشکل بدحجابی نداریم ولی امر به معروف و نهی از منکر تنها در حجاب خلاصه نمی شود و می تواند در تمامی حوزه ها تاثیرگذارباشد.

دادستان بجستان ابراز کرد: امروز فضای مجازی یکی از محل هایی است که ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت جدی در آن فعالیت کند و در سال جاری با رصدی که در فضای مجازی انجام شده تعداد ۵ کانال و گروه تلگرامی مستهجن شناسایی و با مدیران آنها برخورد شده است.

وی تصریح کرد: روحانیون در تمامی مقاطع زمانی هرگاه از ظرفیت عظیم منبر ها استفاده کرده اند به موفقیت رسیده اند به صورتی که براساس آمار در روستاهایی که روحانی طرح مستقر و یا هجرت وجود داشته میزان ورودی پرونده به محاکم قضایی کاهش چشمگیری یافته و این حاکی از نقش روحانیون و تاثیر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.


نوشته شده توسط:modirs - 592 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 179
برچسب ها:
دیدگاه ها