فاصله گرفتن مردم از دین و اخلاق، باید توسط عالمان دینی برطرف شود

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
فاصله گرفتن مردم از دین و اخلاق، باید توسط عالمان دینی برطرف شود

مولوی توکلی گفت: ائمه جمعه و جماعات باید تلاش کنند تا در ادامه رسالت انبیا برای از بین بردن فساد در جامعه، این وظیفه را به انجام برسانند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، مولوی غلام نبی توکلی در چهارمین نشست تخصصی مشترک علمای شیعه و اهل سنت استان با موضوع “آسیب های اجتماعی و رسالت علمای اسلام در مقابله با آن” که در مشهد مقدس برگزار شد، با اشاره به نقش عالمان دینی در اصلاح آسیب های اجتماعی گفت: متأسفانه با پیشرفت های صنعتی در جوامع، مردم از دین و اخلاق و مذهب فاصله گرفته اند و این مشکل، باید توسط عالمان دینی برطرف شود.
مولوی توکلی افزود: ائمه جمعه و جماعات باید تلاش کنند تا در ادامه رسالت انبیا برای از بین بردن فساد در جامعه، این وظیفه را به انجام برسانند.
وی پایبند نبودن خانواده ها به آموزه های دینی، آشفتگی کانون خانواده، طرد اجتماعی، نوع شغل، بیکاری، فقر و مشکلات معیشتی، دوستان ناباب، محیط زندگی، فقر فرهنگی و رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی را از جمله مهم ترین عوامل ایجاد آسیب های اجتماعی دانست.
امام جمعه اهل سنت تایباد با تأکید بر ضرورت تلاش ائمه جمعه و جماعات برای اصلاح امور اجتماعی گفت: امروز یکی از مسائلی که موجب می‌شود ما نتوانیم به خوبی با جوانان ارتباط برقرار کنیم، این است که متأسفانه بین روحانیون و جوانان فاصله افتاده است.
وی تأکید کرد: ائمه جمعه نباید تنها به همان چند نفری که پشت سر آن ها نماز می خوانند اکتفا کنند در حالی که خیلی از جوانان با مسائل شرعی و دینی بیگانه اند.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 71
برچسب ها:
دیدگاه ها