درسنامه وفاق منتشر شد

دسته: اخبار در رسانه ها
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
درسنامه وفاق منتشر شد

کارشناس پژوهش اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: درسنامه وفاق با موضوع درآمدی بر مبانی اعتقادی پیروان مکتب اهل بیت(ع) در مشهد مقدس منتشر شد.

 

به گزارش خبرگزاری رسا درمشهد، حجت‌الاسلام حسین مهدوی پارسا، کارشناس پژوهش اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان، براساس رسالت خود با اجرای «طرح وفاق» در راستای ترویج و تعمیق باورهای اعتقادی، براساس مبانی قرآن کریم و آموزه های اهل بیت عصمت و طهارت همت گماشت و پس از اجرای این طرح به مدت ۵ سال به این نتیجه رسید که لازم است درسنامه ای به‌عنوان منبع آموزشی اساتید با سرفصل های منطبق بر نیازهای استانی تدوین نماید، به این منظور کارگروهی متشکل از اساتید و کارشناسان استان و مرکز با برگزاری جلسات گوناگون موضوعات و محورهای درسنامه را آماده کردند.

کارشناس پژوهش اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، تحکیم و تعمیق باورهای دینی اقشار آسیب پذیر و پاسخ به شبهاتی که مطرح می‌شود را از اهداف نگارش این کتاب برشمرد و افزود: کتاب های بسیار غنی و ارزشمندی درباره اصول اعتقادات از سوی اندیشمندان و فضلا به رشته تحریر درآمده است اما این نوشتار معطوف به موضوعات مورد نیاز پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام در مناطق تلفیقی است تا افزون بر تحکیم این مبانی، به شبهات و اتهامات نادرست وهابیت که به دنبال اختلاف افکنی و مخدوش نمودن چهره اسلام است پاسخ دهد.

وی تأکید کرد: محتوای این درسنامه با توجه به مهمترین مسائل مورد بحث در مناطق تلفیقی در چهار محور تاریخ، اعتقادات، احکام و اخلاق تدوین یافته و ناظر به موضوعاتی است که شیعیان در مناطق تلفیقی با آن روبه‌رو هستند و مدرسان نیز می توانند با توجه به اولویت مسائل منطقه ای خویش به تدریس محورهای مورد نظر بپردازند.

حجت‌الاسلام مهدوی پارسا ادامه داد: موضوعات کتاب بدون هیچگونه تعرضی به باورهای سایر مذاهب اسلامی، به تبیین دیدگاه های پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام براساس مبانی اعتقادی می پردازد و در مواردی به منابع فریقین استناد شده است.

وی خاطر نشان کرد: این کتاب به صورت درسنامه نگارش یافته و در مجموع مشتمل بر ۲۲ درس است که به زبان ساده و روان تألیف شده تا مدرسان بتوانند به سهولت متون را مطالعه و تدریس نمایند و هر یک از دروس شامل اهداف، متن، چکیده و پرسش های مربوط به همان درس است که در انتهای آن آورده شده است.

گفتنی است، این کتاب به سفارش و حمایت اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی به قلم حجت‌الاسلام محمد تقی سعیدی نجات به رشته تحریر درآمده است و توسط انتشارات بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به زیور تبع آراسته شده است./۹۳۴/د۱۰۳/ب۱


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 77
برچسب ها:
دیدگاه ها