برگزاری اردوی استعدادهای قرآنی در شهرستان‌های خراسان رضوی

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۸ اسفند ۱۳۹۶
برگزاری اردوی استعدادهای قرآنی در شهرستان‌های خراسان رضوی

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: مرحله سوم اردوی آموزشی استعدادهای قرآنی در پنج شهرستان استان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، مهدی رمضانی ، رئیس اداره امور قرآنی این اداره کل در گفتگو با خبرگزاری ایکنا خراسان رضوی، با اشاره به برگزاری مرحله سوم اردوی آموزشی استعدادهای قرآنی در پنج شهرستان خراسان رضوی ابراز کرد: اجرای این مرحله از اردو به صورت منطقه ای در پنج شهرستان نیشابور، مشهد، تربت حیدریه، قوچان و فریمان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان های تربت حیدریه، نیشابور و قوچان پنجشنبه، ۱۰ اسفندماه اقدام به برگزاری اردو خواهند کرد، گفت: استعدادهای قرآنی ۸ تا ۱۶ سال پسر از شهرستان های همجوار این سه شهرستان جهت شرکت در اردو اعزام خواهند شد تا آموزش های لازم را دریافت کنند.
وی ادامه داد: این آموزش ها در قالب یک اردوی دو روزه که ۶ کلاس دو ساعته را شامل می‌شود در نظر گرفته شده است، همچنین این استعدادهای قرآنی از برنامه های تفریحی متنوعی هم بهره‌مند خواهند شد و تلاش شده است تا در این اردوهای آموزشی به نوجوانان از جهت تفریحی و در واقع برای قرآنی بودن تشویق شوند.
وی اضافه کرد: آموزش ها در مباحثی مانند تجوید، صوت و لحن، وقف و ابتدا و اخلاق قرآنی است که اردو در هر شهرستان با حضور ۴۰ دانش آموز برگزار خواهد شد.
وی در همین زمینه افزود: در واقع در پایان هفته جاری سه شهرستان نام برده شده میزبان حدود ۱۲۰ نفر از قرآن آموزان هستند و در مجموعه این مرحله و بعد از برگزاری اردوی شهرستان مشهد و فریمان حدود ۲۰۰ نفر از آموزش ها بهره‌مند می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه این اردو به همت سازمان تبلیغات اسلامی و ادارات تابعه در استان ها برگزار می‌شود، عنوان کرد: این اردو در گذشته به صورت متمرکز در مراکز استان ها برگزار می شد اما در راستای افزایش کیفیت به صورت منطقه ای در سطح استان و در پنج شهرستان نام برده برگزار می‌شود که شهرستان های مشهد و فریمان فروردین ماه ۹۷ اقدام به برگزاری اردو خواهند کرد.
وی با بیان اینکه، مرحله بعد این اردو به صورت منطقه ای خواهد بود، تشریح کرد: اساتیدی همچون سعید بیژنی، سیدجواد سادات فاطمی، مجتبی جاویدی به همراه اساتیدی از خود شهرستان‌های میزبانی امر آموزش به استعدادهای قرآنی را بر عهده دارند.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 95
برچسب ها:
دیدگاه ها