امروز باید محیط خانواده را با فرمول زندگی حضرت زهرا اداره کنیم

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۷ اسفند ۱۳۹۶

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در زندگی فاطمه زهرا، رابطه قدسی حکم فرما بود نه رابطه عاطفی و این رابطه قدسی است که باعث تحکیم می‌شود و همه قدردان همدیگر می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان در جشن بهترین مادر در شهر سلامی خواف در جمع دانش آموزان دختر و مادران آنها ابراز کرد: حضرت زهرا سلام الله علیها شخصیتی است که واژگان بشریت توان تعریف ایشان را ندارد و آن حضرت بانوی صبر و حریت است و افتخار می‌کنیم که پیرو چنین بانویی هستیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: حضرت فاطمه در عرصه مدیریت خانواده و در محیط خانه آن قدر با محبت برخورد می کردند که حضرت امیر می فرمود نگاه به چهره فاطمه همه غصه هایم را بر طرف می‌کند و امروز سیره و سبک زندگی فاطمی باید به‌عنوان الگو برای جامعه اسلامی باشد.
وی با طرح این سؤال که مشکل خانواده های ما چیست گفت: در دوران زندگی حضرت علی و فاطمه زهرا سلام الله علیهما، دروغی از ایشان سر نزد و نسبت به یکدیگر تعهد داشتند و فاطمه زهرا آن بانویی است که زمانی که دختر بودند به درجه امّ ابیهایی رسیدند و شما دختران نیز می توانید یار و یاور پدر و مادر باشید.
حجت‌الاسلام لطفیان با تأکید بر این نکته که امروز باید محیط خانواده را با فرمول زندگی حضرت زهرا اداره کنیم افزود: همدلی، فرمول زندگی حضرت صدیقه طاهره بود بگونه ای که در خانه ایشان یک قلب درون سینه همه می تپید.
وی تصریح کرد: در زندگی فاطمه زهرا، رابطه قدسی حکم فرما بود نه رابطه عاطفی و این رابطه قدسی است که باعث تحکیم می‌شود و همه قدردان همدیگر می شوند و حریم ها رعایت می‌شود و بی احترامی نمی شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در ادامه با اشاره به راه های شیرین شدن زندگی گفت: اگر بخواهیم زندگی شیرینی داشته باشیم باید طبق فرمایش قرآن کریم در روابط خود با دیگران اهل عفو و گذشت، صفح یعنی کینه به دل نگرفتن، مغفرت و مرحمت باشیم.
رازداری، تعریف از خوبی های همدیگر، تفریح سالم، محبت و احترام متقابل و حمایت در برابر حوادث از دیگر نکاتی بود که حجت‌الاسلام لطفیان مادران و دانش آموزان را بدان توصیه کرد.


نوشته شده توسط:modirs - 396 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 46
برچسب ها:
دیدگاه ها