کنگره شعر اهل بیت (ع)، محور وحدت بین مسلمانان شیعه و سنی است

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
کنگره شعر اهل بیت (ع)، محور وحدت بین مسلمانان شیعه و سنی است

امام جمعه اهل سنت تایباد گفت: آثار رسیده به کنگره شعر اهل بیت (ع) با موضوع بانوی بهشت حضرت فاطمه زهرا(س)، محور وحدت بین مسلمانان شیعه و سنی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، مولوی غلام نبی توکلی امام جمعه اهل سنت تایباد در سومین کنگره شعر اهل بیت(ع) که در سینما قدس تایباد برگزار شد، اظهار کرد: آثار رسیده به کنگره شعر اهل بیت (ع) با موضوع بانوی بهشت حضرت فاطمه زهرا(س)، محور وحدت بین مسلمانان شیعه و سنی است.

وی گفت: همان طور که آیات قرآن کریم و سخنان پیامبر (ص) بر مودت و محبت اهل بیت (ع) تأکید دارند باید شناخت خود را نسبت به این بزرگواران افزایش دهیم، چون هرچه این مهم افزون تر شود محبت آنان نیز بیشتر خواهد شد.
مولوی غلام نبی توکلی افزود: رمز ماندگاری اشعار این حوزه جاودانه بودن کلام اهل بیت (ع) است.
وی به نقش برگزاری این گونه همایش ها در برقراری انسجام و اتحاد اشاره و بیان کرد: وحدت و انسجام در برهه حساس کنونی در بین امت اسلامی ضروری است و یکدلی می تواند بهترین ابزار برای خنثی سازی نقشه های شوم دشمنان اسلام باشد.
مولوی غلام نبی توکلی یکی از مهم‌ترین نیازهای کنونی دنیای اسلام را وحدت و انسجام برشمرد و افزود: دشمنان اسلام، وحدت امت اسلامی را هدف قرار دادند و هرچه این وحدت و انسجام بین امت اسلامی بیشتر و بهتر باشد، هراس دشمنان به‌ ویژه مستکبرین و صهیونیسم غاصب بیشتر می‌شود.
وی ادامه داد: دشمنان با کلید کردن روی مسائلی کوچک به دنبال ایجاد اختلاف در بین امت اسلامی هستند، بنابراین، همه باید هوشیار و بیدار باشند.
امام جمعه اهل سنت تایباد افزود: این شهرستان، پایتخت وحدت ایران اسلامی است و شیعه و سنی آن با وحدت، همدلی و انسجام در کنار هم با صلح، صفا، صمیمیت و برادری زندگی می‌کنند.
نبی توکلی عنوان کرد: امروز سران رژیم کودک‌ کش صهیونیستی و سران استکبار جهانی به‌ ویژه آمریکا از قدرت ایران اسلامی در هراس بوده و به وحشت افتاده است.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 42
برچسب ها:
دیدگاه ها