جریان خبیثی به دنبال تفکیک روحانیون و مردم است

دسته: اخبار در رسانه ها
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
جریان خبیثی به دنبال تفکیک روحانیون و مردم است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: امروز جریان خبیثی به دنبال تفکیک روحانیون و مردم از یکدیگر است.

به گزارش خبرنگارمهر، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان شنبه شب در جمع طلاب و روحانیون شهرستان فریمان اظهارکرد: مطابق تحلیل های شهید مطهری، نظام روحانیون مسیحی سلسله مراتبی است که شامل خدا، روحانیون و کلیسا می‌شود و با از بین رفتن یکی، دیگری هم از بین می رود، ولی پرنفوذ ترین جریان، نظام روحانیون شیعی است و علی رغم آنکه از نظر تعداد کمترین است ولی از قدرت و نفوذ بیشتری برخوردار است.

وی افزود: نظام روحانیون شیعی به صورت دَوَرانی است یعنی روحانیون تکیه گاه مردم هستند و مردم نیز تکیه گاه روحانیون و امروز جریان خبیثی به دنبال تفکیک روحانیون و مردم است و نباید بگذاریم بلایی که بر سر نظام روحانیون مسیحی آمد یعنی جدایی بین مردم و روحانیون بر سر روحانیون شیعه در آید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه هیچ سرمایه ای برای ما از اعتماد مردم بالاتر نیست تاکید کرد: ما روحانیون چند نهضت را امروز باید شروع کنیم یا ادامه دهیم که اولین آن، نهضت امید و اعتماد مردم به روحانیون است که سرمایه بزرگی است.

لطفیان خاطرنشان کرد: روحانیون در ساحت طلبگی خود سه رسالت دارند که عبارت است از تفقه در دین، تبشیر و انذار و اقامه حدود الهی که همان حکومت اسلامی است لذا اگر کسی طلبه باشد و یکی از این سه بُعد را نداشته باشد در مسیر طلبگی خود کامل نیست .

وی گفت: سومین جریان، نهضت روشنگری است و روشنگری لازمه حرکت انقلابی ماست و این نهضت است که روحانیون شیعه را پیشتاز کرده است و باید روشنگری در جامعه به درستی از سوی روحانیون تراز مکتب اهل بیت(ع) اتفاق بیافتد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره  به ایام میلاد حضرت صدیقه طاهره(س) گفت: در زمینه سبک زندگی فاطمی نیاز به انجام کار بیشتری وجود دارد که جا دارد مبلغان مذهبی به آن بپردازند و ما امروز باید مسأله کینه اجتماعی را با سیره فاطمی درمان کنیم.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 81
برچسب ها:
دیدگاه ها