رسالت جلسات خانگی، برافراشته نگه داشتن پرچم حضرت زهرا(س) در جامعه است

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
رسالت جلسات خانگی، برافراشته نگه داشتن پرچم حضرت زهرا(س) در جامعه است

حجت‌الاسلام لطفیان گفت: جلسات خانگی با موضوع تبیین معارف اهل بیت(ع) دیده بان ‌های فرهنگی در محله‌های مختلف شهر است لذا این جلسات باید با رویکرد جلوگیری نفوذ دشمنان دین برپا شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان در نخستین نشست از سلسله برنامه‌های فرهنگی اجتماعی «برهان» که با حضور بانوان متولی جلسات خانگی مشهد در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: زنان کشور ما در تحقق پیروزی انقلاب اسلامی نقش مؤثری داشتند، بنابراین در عصر کنونی نیز باید در حفظ ارزش‌های اسلامی همچون رعایت حجاب و عفاف نقش محوری را ایفا کنند.

وی گفت: اجتماعات باشکوه و جلسات خانگی با موضوع تبیین معارف اهل بیت(ع) دیده بان‌های فرهنگی در محله‌های مختلف شهر است لذا این جلسات باید با رویکرد جلوگیری نفوذ دشمنان دین برپا شود.
حجت‌الاسلام لطفیان با اشاره به اینکه پرچم فاطمی را با برپایی جلسات خانگی فاطمی محور برافراشته نگه دارید، خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف نماد ارزشمند سیره فاطمی است، بنابراین یک بانوی با حجاب پرچم حجاب را به‌عنوان نماد سیره حضرت زهرا(س) در زندگی خودش برافراشته است.
وی با بیان اینکه رسالت تشکل‌های خانگی برافراشته نگه داشتن پرچم حضرت زهرا(س) در جامعه و جهان است، افزود: حجاب زنان در جامعه ای که به دنبال احیای ارزش های دینی و انقلابی است، یک زلزله و همانند ضربه پُتکی بر سر دشمنان دین است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این مطلب که حضرت فاطمه(س) در باب همسرداری، تربیت فرزند و خانه داری بی نظیر بود، گفت: سیره و روش حضرت زهرا(س) یک الگوی کامل برای زندگی فردی و اجتماعی است که ما باید جوانان را متوجه این مسئله کنیم.
وی افزود: امام خمینی(ره) در خصوص حضرت فاطمه(س) می‌فرماید: «زنی در حجره ای کوچک و محقّر، انسان‌هایی تربیت کرد که نورشان از بسیط خاک تا آن سوی افلاک و از عالم ملک تا آن سوی ملکوت اعلی می درخشد. صلوات و سلام خداوند تعالی بر این حجره محقّر که جلوه گاه نور عظمت الهی و پرورشگاه زبدگان اولاد آدم است» از این فرمایش امام(ره) به این نتیجه می رسیم که نور خدا در وجود حضرت فاطمه(س) تابش کرده است.
یادآور می‌شود؛ اولین نشست از سلسله برنامه های فرهنگی «برهان» با حضور بانوان تشکل های مردمی و متولیان جلسات خانگی به همت اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی و با همکاری بسیج و کمیته امداد در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 22
برچسب ها:
دیدگاه ها