نهضت روشنگری، روحانیون شیعه را پیشتاز کرده است

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
نهضت روشنگری، روحانیون شیعه را پیشتاز کرده است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تأکید کرد: امروز روحانیون باید سه نهضت امید و اعتماد، تبیین و نهضت روشنگری را احیا کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان در جمع طلاب و روحانیون شهرستان فریمان با اشاره به تحلیل شهید مطهری در خصوص تفاوت نظام روحانیون شیعی با نظام روحانیون ادیان و مذاهب دیگر ابراز کرد: بر اساس تحلیل شهید مطهری نظام روحانیون مسیحی سلسله مراتبی است که شامل خدا، روحانیون و کلیسا می‌شود و با از بین رفتن یکی، دیگری هم از بین می رود، ولی پرنفوذ ترین جریان، نظام روحانیون شیعی است و علی رغم آنکه از نظر تعداد کمترین است ولی از قدرت و نفوذ بیشتری برخوردار است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: نظام روحانیون شیعی بصورت دَوَرانی است یعنی روحانیون تکیه گاه مردم هستند و مردم نیز تکیه گاه روحانیون و امروز جریان خبیثی بدنبال انفکاک روحانیون و مردم است و نباید بگذاریم بلایی که بر سر نظام روحانیون مسیحی آمد یعنی جدایی بین مردم و روحانیون بر سر روحانیون شیعه در آید.
حجت‌الاسلام لطفیان با اشاره به اینکه هیچ سرمایه ای برای ما از اعتماد مردم بالاتر نیست تأکید کرد: ما روحانیون چند نهضت را امروز باید شروع کنیم یا ادامه دهیم که اولین آن، نهضت امید و اعتماد مردم به روحانیون است که سرمایه بزرگی است.
نهضت تبیینی، دومین جریانی است که مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بدان اشاره کرد و افزود: روحانیون در ساحت طلبگی خود سه رسالت دارند که عبارت است از تفقه در دین، تبشیر و انذار و اقامه حدود الهی که همان حکومت اسلامی است لذا اگر کسی طلبه باشد و یکی از این سه بُعد را نداشته باشد در مسیر طلبگی خود کامل نیست و بدانید که نتیجه تفقه و تبشیر و انذار، فعالیت در حکومت اسلامی است از این رو مسأله انقلابی گری در اینجا اهمیت می یابد.
حجت‌الاسلام لطفیان در ادامه بیان کرد: سومین جریان، نهضت روشنگری است و روشنگری لازمه حرکت انقلابی ماست و این نهضت است که روحانیون شیعه را پیشتاز کرده است و باید روشنگری در جامعه بدرستی از سوی روحانیون تراز مکتب اهل بیت اتفاق بیافتد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با توجه به ایام میلاد حضرت صدیقه طاهره(س) گفت: در زمینه سبک زندگی فاطمی نیاز به انجام کار بیشتری وجود دارد که جا دارد مبلغان مذهبی به آن بپردازند و ما امروز باید مسأله کینه اجتماعی را با سیره فاطمی درمان کنیم.

 


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 61
برچسب ها:
دیدگاه ها