اجرای مراسم معنوی اعتکاف در ۸۰۰ مسجد خراسان رضوی

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
اجرای مراسم معنوی اعتکاف در ۸۰۰ مسجد خراسان رضوی

کارشناس برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی مساجد اداره کل تبلیغات خراسان رضوی گفت: در سال جدید ۸۰۰ مسجد در سطح استان، میزبان ۸۰ هزار نفر معتکف خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام سید حسین علیزاده، کارشناس برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی مساجد استان و دبیر اجرایی ستاد اعتکاف خراسان رضوی گفت: سال گذشته در ۷۸۰ مسجد، مراسم معنوی اعتکاف با حضور ۷۳ هزار معتکف برگزار شد.
وی افزود: در سال جدید ۸۰۰ مسجد در سطح استان، میزبان ۸۰ هزار نفر معتکف خواهند بود که در روزهای ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ فروردین‌ماه در ایام البیض ماه رجب به اعتکاف معنوی مشغول خواهند شد.
علیزاده با اشاره به اینکه سال گذشته در شهر مشهد مراسم معنوی اعتکاف در ۱۶۶ مسجد برگزار شد، ابراز کرد: پیش‌ بینی می‌شود امسال ۱۷۵ مسجد میزبان معتکفان ماه رجب باشند، علاوه بر این به منظور ارائه خدمات فرهنگی به معتکفان، مبلغانی برای این برنامه معنوی در نظر گرفته شده است.
وی عنوان کرد: اجرای طرح زلال قرآن، تصحیح قرائت نماز، محافل انس با قرآن، حلقه‌های معرفت نیز برای معتکافان در نظر گرفته شده است.
حجت‌الاسلام علیزاده با اشاره به اینکه شهرستان‌های متقاضی مبلّغ باید تا ۲۵ اسفند ماه تعداد مبلّغان مورد نیاز را اعلام کنند، گفت: علاوه بر این به منظور پاسخگویی به شبهات دینی جوانان و جلوگیری از اشاعه افکار ضاله در بین جوانان، جلسات پرسش و پاسخ با رویکرد پاسخگویی به شبهات دینی، مسابقات فرهنگی و روایت ‌گری روایان دفاع مقدس در اعتکاف سال ۹۷ برگزار خواهد شد.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 71
برچسب ها:
دیدگاه ها