شرکت ۳۵ هزار نفر در اعتکاف ماه رجب

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۵ فروردین ۱۳۹۷
شرکت ۳۵ هزار نفر در اعتکاف ماه رجب

کارشناس برنامه‌ریزی فعالیتهای فرهنگی مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت:۳۵ هزار نفر در خراسان رضوی در اعتکاف ماه رجب شرکت کردندو از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی بهره بردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام سیدحسین علیزاده، دبیر اجرایی اعتکاف خراسان رضوی و کارشناس برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان گفت: ۳۵ هزار نفر معتکف در ۵۳۰ پایگاه استان، آداب عبادی اعتکاف را انجام دادند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۷۸۰ پایگاه برای برگزاری مراسم اعتکاف در استان فعال شده بود، ابراز کرد: امسال به دلیل همزمانی اعتکاف با تعطیلات نوروزی تعداد پایگاه‌ ها و علاقه‌ مندان به شرکت در این مراسم عبادی در سراسر کشور کاهش یافت، به گونه‌ای که معتکفان برخی از مساجد در یک مسجد تجمیع شدند.

حضور بیش از ۱۲ هزار معتکف در مشهد

حجت‌الاسلام علیزاده با اشاره به اینکه سال گذشته ۷۳ هزار نفر در مراسم عبادی اعتکاف شرکت کرده بودند، اظهار کرد: امسال در شهر مشهد، ۱۱۰ مسجد میزبان، ۱۲ هزار و پانصد معتکف بود که برای راز و نیاز با خداوند در مساجد سطح شهر معتکف شده بودند.
دبیر اجرایی اعتکاف خراسان رضوی گفت: آمار تعداد شرکت کنندگان در مراسم معنوی اعتکاف تقریبی است و آمار دقیق طی چند روز آینده اعلام می‌شود.
وی عنوان کرد: برای معتکفان برنامه‌های فرهنگی و مذهبی متنوعی در نظر گرفته شده بود که حلقه‌های معرفت و جلسات پرسش و پاسخ دینی از آن جمله بود.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 78
برچسب ها:
دیدگاه ها