تجهیز ۲۱۵ کتابخانه دین و شبستان در استان خراسان رضوی

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۰ فروردین ۱۳۹۷
تجهیز ۲۱۵ کتابخانه دین و شبستان در استان خراسان رضوی

کارشناس برنامه ریزی امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در سال گذشته تلاش شد تا ۲۱۵ کتابخانه دین و شبستان در استان خراسان رضوی تجهیز و مورد حمایت قرار بگیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، مرضیه دوستی کارشناس برنامه ریزی امور فرهنگی این اداره کل با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر گسترش فرهنگ مطالعه گفت: دستگاه‌های فرهنگی موظف هستند این مسئله مهم را در مناطق محروم که کمتر به کتاب و متون مکتوب اسلامی دسترسی دارند گسترش دهند و در دسترس قرار دادن کتاب های گوناگون و امکانات مطالعه حداقل کار فرهنگی است که می توان انجام داد.
وی افزود: لذا اولویت دارد در کلیه مناطق محروم استان خراسان رضوی برای اقشار مختلف فضا برای کتابخانه و مطالعه تدارک دیده شود.
کارشناس برنامه ریزی امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در سال گذشته سعی بر آن شد تا هفتاد کتابخانه عمومی روستایی در قالب هسته های فرهنگی جوان با اهدای کتاب و حمایت تجهیزاتی احیا شود و ۱۴۵ کتابخانه در مناطق محروم شهری با اهدای کتاب مورد حمایت قرار گیرند.
دوستی، به روز رسانی و احیای کتابخانه های روستایی، بهینه سازی فضای مطالعه برای مخاطبان، ایجاد و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و اطلاع‌رسانی دینی فرهنگی و اجتماعی و ارتقای دانش و اطلاعات عمومی را از جمله اهداف این طرح دانست.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 54
برچسب ها:
دیدگاه ها