انقلاب اسلامی ایران تفرقه افکنی میان شیعه و سنی را از بین برد

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
انقلاب اسلامی ایران تفرقه افکنی میان شیعه و سنی را از بین برد

رییس جمعیت اسلامی علمای عراق اظهار داشت: اگر این اختلاف در مسائل فقهی و عقیدتی به درستی هدایت شود می تواند نقطه قوتی برای مسلمین باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، شیخ خالد الملا رییس جمعیت علمای عراق در همایش سفیر هدایت که با حضور بیش از ۶۰۰ نفر از علمای اهل تشیع و تسنن خراسان در مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد: برداشت اشتباه از معنای واقعی اختلاف نظر باعث شده است که در طول دوران بعد از پیامبر مسلمانان بسیاری جان خود را از دست بدهند و سرزمین های بسیاری ویران گردد.
وی افزود: اولین نکته ای که در اسلام با تاکید به آن پرداخته شده است حریم خصوصی افراد است که می بایست به آن احترام گذاشته شود و اعتقادات و تفکرات هر فردی تا زمانی که برای دیگران مخاطره آمیز نباشد برای خود او محترم است.
وی با اشاره به اینکه در دین اسلام به بحث وحدت و اتحاد امت اسلامی نگاه ویژه ای شده است، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، امام خمینی(ره) به‌عنوان بنیانگذار این انقلاب به بحث وحدت نگاه ویژه ای داشتند و از این رو در ابتدای انقلاب مساله فلسطین که کشوری کاملا سنی است را به‌عنوان دغدغه اصلی جهان اسلام عنوان کردند و دفاع از آن را وظیفه همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی دانستند.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران شعار وحدت اسلامی و مساله فلسطین که برخی درصدد فراموشی آن بودند را سر داد و اختلاف میان مسلمانان و تفرقه افکنی میان شیعه و سنی را از بین برد.
شیخ خالد الملا با بیان اینکه استکبار با ایجاد گروه های تکفیری در میان اهل سنت تنها به دنبال از بین بردن شیعیان نبود، ابراز کرد: داعش در ابتدای تاسیس بسیاری از اهل سنت را کشت و مساجد آنها را خراب کرد و قبر انبیاء الهی را ویران نمود.
وی با اشاره به نقش علمای اهل تشیع و تسنن در جلوگیری از گسترش داعش در عراق تصریح کرد: آیت الله سیستانی به‌عنوان یک مرجع دینی نقش تعیین کننده ای در ایجاد اتحاد میان شیعه و سنی در این کشور داشتند.
رییس جمعیت اسلامی علمای عراق با بیان اینکه تندروی هم در میان شیعیان و هم در میان اهل سنت، برای اسلام خطرناک است به خاطره ای از دیدار خود با مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: در دیداری که با مقام معظم رهبری در قم داشتیم ایشان شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی را بلای جان اسلام دانستند و هر دو اینها را دو لبه یک قیچی دانستند که در صدد از بین بردن اسلام هستند.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 45
برچسب ها:
دیدگاه ها