۱۵۰مبلغ و مبلغه در ماه مبارک رمضان به شهرستان تربت حیدریه اعزام می‌شوند

دسته: ویژه شهرستانها
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
۱۵۰مبلغ و مبلغه در ماه مبارک رمضان به شهرستان تربت حیدریه اعزام می‌شوند

رییس اداره تبلیغات اسلامی تربت حیدریه گفت: در ماه مبارک رمضان بیش از ۱۵۰ مبلغ اعزامی و مبلغه به نقاط مختلف این شهرستان اعزام می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمد علی فاطمیان گفت: این تعداد مبلغ حوزوی از ابتدای ماه مبارک رمضان امسال با حضور در مساجد، حسینیه‌های تربت حیدریه، کدکن، بایگ، رخ، جنگل، شهرک ولی عصر و مناطق حاشیه نشین به فعالیت های تبلیغی می‌پردازند.

وی گفت: مبلغان در این ایام برنامه‌های مختلفی را در مساجد و اماکن مذهبی در نظر گرفته شده در سطح شهرستان تربت حیدریه شامل تلاوت قرآن، احکام، انس با قرآن و جلسات و مباحث مشاوره و اخلاق و سبک زندگی برگزار می‌کنند.

فاطمیان تصریح کرد: توجه به سبک زندگی اسلامی، تشریح احکام اسلامی و اخلاق اسلامی با توجه به آموزه‌های دینی و آموزه‌های قرآنی و توجه جدی به برنامه‌های قرآنی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که توسط این مبلغان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به این‌ که ۱۰نفر از مبلغان علوم دینی را بانوان مبلغه تشکیل می‌دهند، بیان کرد: از مجموع این تعداد مبلغ اعزامی به شهرستان تربت حیدریه تعدادی مبلغان بومی هستند و تعداد نیز از دیگر شهرهای قم و مشهد مقدس در ایام ماه مبارک رمضان در شهرستان تربت حیدریه مستقر شده و به ترویج و بیان مسائل دینی می‌پردازند.

فاطمیان خاطرنشان کرد: این تعداد از مبلغان اعزامی از آغاز ماه مبارک رمضان فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

وی گفت: ماه رمضان فرصتی مغتنم و مناسب برای تبیین و گسترش فرهنگ قرانی و جلسلت تفسیر در میان مردم است و مبلغان باید این ماه را فرصتی بزرگ برای انجام وظیفه خود بدانند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی تربت حیدریه از استقرار برخی روحانیون و خانواده‌های آن‌ها در تعدادی از خانه‌های عالم شهر و روستای شهرستان خبر داد و افزود: از مجموع ۱۵۰مبلغ اعزامی ۱۳۰ مبلغ به روستاها اعزام می‌شوند.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 67
برچسب ها:
دیدگاه ها