کانون های فرهنگی تبلیغی می توانند در مبارزه با مواد مخدر بسیار تأثیر گزار باشند

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۷ تیر ۱۳۹۷
کانون های فرهنگی تبلیغی می توانند در مبارزه با مواد مخدر بسیار تأثیر گزار باشند

مدیرکل ‏فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ما آمادگی داریم زمینه آموزش های لازم در حوزه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد را برای اعضای کانون ها فراهم کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، عارف وهاب زاده در همایش تقدیر از برترین کانون های فرهنگی تبلیغی خراسان رضوی اظهار کرد: توجه جدی و اقدامات عملیاتی با توجه به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه مبارزه با مواد مخدر باید در دستور کار دستگاه های مختلف قرار گیرد.
وی افزود: در قرن گذشته دانش قدرت محسوب می شد ولی در قرن حاضر به اشتراک گذاشتن تجربیات و تبادل آنها اصل مهم و ضروری است و ما باید با استفاده از تجربیات بدست آمده در حوزه مبارزه با مواد مخدر با جامعیت بیشتری به مقابله با این مقوله بپردازیم.
مدیرکل ‏فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: کشت خشخاش در افغانستان از ۱۸۳هزار هکتار در سال ۲۰۱۵ به ۲۰۱ هزار هکتار در سال ۲۰۱۶ رسیده و همچنین تولید تریاک نیز از ۳هزار و ۳۰۰ تن به۴ هزار ۸۰۰ تن افزایش یافته است.
وی گفت: ۱۸۰ کشور دنیا درگیر مواد مخدر و ۲۵۰میلیون نفر نیز مصرف کننده هستند همچنین ۱۰ میلیون قاچاقچی در این حوزه فعالیت می‌کنند و گردش مالی مواد مخدر در سال بین ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود که در کنار تجارت نفت، توریسم و اسلحه به‌عنوان تجارت های پر سود مطرح است.
وهاب زاده تصریح کرد: در کشور ۲میلیون ۸۰۰ هزار مصرف کننده وجود دارد که از این تعداد۱۵۶هزار نفر زن هستند و ۵۳ درصد معتادین شاغل، ۶۳ درصد متاهل و ۷۵ درصد تحصیلات دیپلم و بالاتر دارند.
وی افزود: ۴۶درصد زندانیان کشور به دلیل مواد مخدر در بند هستند و مواد مخدر خسارت های فراوانی در حوزه های امنیتی، بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به کشور وارد کرده است.
مدیرکل ‏فرهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۲۳ سال است که در کشور اقدامات پیشگیری شروع شده است و نتیجه کلی تحقیقات نشان می دهد عوامل اصلی در گسترش اعتیاد بین جوانان شامل عدم حمایت عاطفی والدین، عزت نفس پایین، ضعف اعتقادات دینی، تاثیر پذیری از دوستان، ضعف مهارتهای ارتباطی و کاهش کنترل خانواده است.
وی تصریح کرد: کانون های فرهنگی تبلیغی می تواند به‌عنوان یک ارگان مردمی در امر مبارزه با مواد مخدر بسیار تاثیر گزار باشند و ما آمادگی داریم زمینه آموزش های لازم در حوزه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد را برای اعضای کانون ها فراهم کنیم.


نوشته شده توسط:سجاد خیاط مشهدی - 1186 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 50
برچسب ها:
دیدگاه ها